• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Slovenské volejbalistky v druhom zápase na majstrovstvách nebodovali, podľa trénera si dostatočne neverili

Slovenské volejbalistky v druhom zápase na majstrovstvách nebodovali, podľa trénera si dostatočne neverili

V piatkovom druhom zápase D-skupiny v estónskom Tallinne podľahli Holanďankám 0:3.

19.8.2023 (SITA.sk) - Slovenské volejbalové reprezentantky nenadviazali na úvodné víťazstvo na tohtoročných majstrovstvách Európy, v piatkovom druhom zápase D-skupiny v estónskom Tallinne podľahli Holanďankám 0:3.

Ťažký zápas

Zverenkyne trénera Michala Mašeka vo štvrtok zdolali Fínky 3:0, a tak sú v tabuľke tretie so ziskom troch bodov. Tretí duel odohrajú už v sobotu, keď v metropole Estónska nastúpia proti Španielkam (15.00 h SELČ).

Slovenky uhrali proti Holanďankám 20 bodov v prvom sete, vo zvyšných dvoch dosiahli o bod menej.

"Bol to veľmi ťažký zápas. Bolo náročné presadiť sa proti vysokému bloku a dobre organizovanej obrane. Do istého momentu sme dokázali hrať, potom sa ukázala skúsenosť Holanďaniek a urobili sme v sériách príliš veľa chýb. Škoda, že dievčatá nedokázali uveriť, že sa dá vyvinúť tlak aj proti takto silnému súperovi. Boli sme schopní ho vyvíjať servisom či útokom. Do istého momentu sa nám to darilo, ale hráčky tomu až tak neuverili. Musíme byť pokojní v takých ťažkých situáciách. Bolo tam veľa situácií, napríklad sme nezareagovali na uliate lopty. Mohli sme to ubrániť a v tom musíme byť pokojnejší a presnejší, aby sme Španielky mohli tlačiť počas celého zápasu a nielen v určitých fázach hry," uviedol Mašek podľa webu Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Premiérový štart

Najproduktívnejšou slovenskou hráčkou v stretnutí bola Zuzana Šepeľová, ktorá zažila premiéru na kontinentálnom šampionáte.

"V zápase som sa cítila dobre a teší ma, že mám za sebou premiérový štart na majstrovstvách Európy. To, že sa tak stalo v zápase proti Holandsku, je len bonus k tomu. Je to veľmi kvalitný tím. Veľmi ma mrzí prehra, ale na druhej strane som rada, že sme si na ihrisku neurobili hanbu a ideme ďalej," skonštatovala smečiarka, ktorá nazbierala 15 bodov.

Slovenské volejbalistky sa D-skupine na ME 2023 stretnú aj s Francúzkami (21.8. o 16.00 h) a domácimi Estónkami (22.8. o 19.00 h).

Ženský tím SR hrá momentálne šiestykrát na kontinentálnom šampionáte (2003, 2007, 2009, 2019 a 2021), zatiaľ vždy postúpil zo skupiny.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie