• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

Slovenské domácnosti si zrejme priplatia za elektrinu, očakáva spoločnosť Magna Energia

Slovenské domácnosti si zrejme priplatia za elektrinu, očakáva spoločnosť Magna Energia

Cena elektriny pre domácnosti v roku 2019 tak bude vyhádzať z obdobia medzi 1.

BRATISLAVA 24. júna (WebNoviny.sk) - Cena elektriny pre domácnosti od budúceho roka vzrastie približne o desať percent. Tvrdí to alternatívny dodávateľ energií, spoločnosť Magna Energia.

Aktuálne platný regulačný vzorec totiž podľa manažéra spoločnosti Martina Semriča počíta s cenami elektriny obchodovanej na komoditnej burze v Prahe, pričom do úvahy sa berie prvých šesť mesiacov predchádzajúceho roka.

Výrazné zdraženie elektriny

Cena elektriny pre domácnosti v roku 2019 tak bude vyhádzať z obdobia medzi 1. januárom až 30. júnom 2018.


„Do konca tohto obdobia zostáva iba pár dní. Už dnes je teda zrejmé, že v porovnaní s prvým polrokom 2017, od ktorého sa odvíjali ceny pre tento rok, došlo k výraznému zdraženiu elektriny. Kým tá sa vlani predávala za necelých 32 eur za MWh, teraz sa cena vyšplhala na približne 40 eur za MWh. To znamená, že zdražela o štvrtinu“ vysvetlil Semrič.

Silová elektrina

Takzvaná silová elektrina má na koncovej cene pre domácnosti necelý polovičný podiel. Podľa Semriča by rast koncových cien elektriny pre slovenské domácnosti mohlo odvrátiť len okresanie ostatných zložiek ceny, napríklad tarify za prevádzkovanie systému.

Spoločnosť Magna Energia je dodávateľom elektriny a plynu na slovenskom trhu. Na trhu s elektrinou pôsobí od roku 2007, na trhu s plynom od začiatku roka 2011. V súčasnosti dodáva elektrinu aj plyn vyše päť tisíc domácnostiam a do viac ako 11 tisíc firemných odberných miest.


Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie