• Dnes je: Streda 17. júla 2024 meniny má Bohuslav

Slovenská vláda by mala podľa Korčoka prezentovať aj doma to, čo odsúhlasí v Bruseli

Slovenská vláda by mala podľa Korčoka prezentovať aj doma to, čo odsúhlasí v Bruseli

Zdôraznil, že sú rozhodnutia vlády, ktorým je potrebné zatlieskať.

25.6.2024 (SITA.sk) - Neúspešný prezidentský kandidát Ivan Korčok reagoval na rokovanie ministrov zahraničných vecí Európskej únie (EÚ) z 24. júna. Je toho názoru, že slovenská vláda by mala to, čo odsúhlasí v Bruseli, prezentovať aj doma.

Nie, nie je to tak, že vládu kritizujem v zahraničnej politike paušálne a za všetko," uviedol vo svojom vyjadrení.

Slovensko odsúhlasilo všetko

Poukázal na to, že na Rade ministrov zahraničných vecí Slovensko odsúhlasilo všetko, napríklad ďalší balík sankcií voči Ruskej federácii za agresiu na Ukrajine, ale i začatie prípravy ďalšieho takéhoto balíka.

Súhlasilo s otvorením prístupových rokovaní Ukrajiny do a v Bruseli nezazneli žiadne invektívy o fašistickom a skorumpovanom ukrajinskom režime tak, ako ich dlhodobo počúvame od politikov vládnej koalície, podporilo refundáciu dodávok vojenského materiálu Ukrajine z prostriedkov Európskeho mierového nástroja. Inými slovami, spolufinancujeme dodávky zbraní na Ukrajinu," tvrdí Korčok.

Právo veta

Akcentoval tiež, že Slovensko tu disponuje právom veta, ktoré ale pri týchto rokovaniach nepoužilo.

Otázkou je tiež, aký význam majú nadštandardné vzťahy s Maďarskom, ku ktorému dnes nemá nikto tak blízko ako Slovensko, keď nedokážeme zatlačiť na Budapešť, aby prestala vetovať preplatenie našich dodávok na Ukrajinu," spytuje sa neúspešný kandidát na prezidentský post. Rovnako položil aj otázku, prečo sa vláda pred svojim elektorátom nepriznáva k svojim rozhodnutiam v Bruseli.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 17. júl 2024

horoskopy na dnes stredu 17 jul 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Úspešný deň pre ľudí pracujúcich v oblasti zdravotníctva a školstva. Ostatní dokážu riešiť problémy s humorom. Poobzerajte sa po vedľajšom zamestnaní.

Býk 21.4. - 21.5.

Silnejúca intuícia bude vhodne podporovaná. Vyriešenie zamotanej situácie, ku ktorej ste nemálo prispeli, je na obzore. Venujte sa tvorivej činnosti, môžete dosiahnuť pekné výsledky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Snažte sa presadiť svoje tvorivé možnosti a schopnosti, kým sa to ešte dá. Môžete tým veľa získať. Je najvyšší čas, aby ste prestali ťahať za kratší koniec. Máte na viac.

Rak 22.6. - 22.7.

Kto nepracuje, nič nepokazí. Držte sa dnes tohto hesla po celý deň. Pri roztržkách radšej ustúpte. Najlepším spoločníkom bude pre vás nejaká kniha.
Všetky Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie