• Dnes je: Piatok 15. októbra 2021 meniny má Terézia

Slovenská pošta rozširuje sieť BalíkoBOXov, naprieč Slovenskom ich má už viac ako sto

Slovenská pošta rozširuje sieť BalíkoBOXov, naprieč Slovenskom ich má už viac ako sto

V BalíkoBOXoch sa dá platiť aj kartou a možno v nich uhradiť aj poukážky SIPO.

22.8.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská pošta, a. s., postupne rozširuje sieť balíkových terminálov určených na doručovanie balíkov a balíkových zásielok. Aktuálne ich má na celom Slovensku 142, najviac v Bratislave, Košiciach a Trnave.

"Využívanie BalíkoBOXov vzrástlo v roku 2020 oproti roku 2019 o viac ako 200 percent. Za prvý polrok tohto roka zaznamenali takmer 190-percentný nárast oproti rovnakému obdobiu roka 2020," informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Záujem verejnosti rastie

Keďže záujem o balíkové služby podľa štátnej poštovej spoločnosti dynamicky rastie, spolu so zvyšovaním počtu uvedených zariadení rozširuje aj ich funkcionalitu s cieľom priblížiť tieto služby ľuďom a zároveň odľahčiť a zefektívniť interné prevádzkové procesy.

Z celkového počtu balíkových terminálov je ich najviac v Bratislavskom kraji - 50, v Trnavskom, Banskobystrickom a Košickom kraji po 15, v Žilinskom 14, Prešovskom 12, Trenčianskom 11 a Nitrianskom kraji 10.

Akceptujú aj platobné karty

BalíkoBOXy sú v prevádzke 24 hodín denne a okrem vyzdvihovania a podaja balíkov umožňujú aj uhradiť poštové poukazy, ePoukazy, SIPO či faktúry PAY by square kódom.

Akceptujú úhrady platobnými kartami všetkých komerčných bánk. Využívanie balíkových terminálov zvýšila digitalizácia a tiež pandémia koronavírusu, keď sa množstvo nákupov presunulo na internet.

Viac k téme: BalíkoBOX, služby

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie