• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Slovenská pošta rozšírila počet výdajných miest, upravila tiež otváracie hodiny pre výdaj balíkov

Slovenská pošta rozšírila počet výdajných miest, upravila tiež otváracie hodiny pre výdaj balíkov

Ak si klient objedná doručovanie balíka a zvolí si službu Balík na poštu, môže si vybrať, či si zásielku vyzdvihne na niektorej z poštových pobočiek, v balíkových termináloch alebo v regionálnych distribučných centrách.

7.4.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenská pošta, a. s., rozšírila od apríla počet výdajných miest v rámci celého Slovenska na viac ako 1 500 vrátane deviatich regionálnych distribučných centier. Ako vo štvrtok informovala štátna poštová spoločnosť, zároveň rozšírila na vybraných pobočkách otváracie hodiny pre výdaj balíkov.

Ak si klient objedná doručovanie balíka cez Slovenskú poštu a zvolí si službu Balík na poštu, môže si vybrať, či si zásielku vyzdvihne na niektorej z 1 359 poštových pobočiek, v 145 balíkových termináloch alebo v regionálnych distribučných centrách známych aj ako oblastné uzly.

„Tieto uzly doteraz slúžili najmä na podaj ťažkých zásielok (nad 30 kilogramov), po novom ich môžu využívať klienti už aj ako výdajné miesto pre zásielky objednané z eshopov,” uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Sociálna poisťovňa pre veľkonočné sviatky mení výplatné termíny dôchodkov

Sociálna poisťovňa pre nadchádzajúce veľkonočné sviatky mení výplatné termíny dôchodkov. Poberatelia dôchodkov, ktorí ich dostávajú v hotovosti poštou 16. dňa v mesiaci, dostanú tento mesiac dôchodok o dva dni skôr, teda vo štvrtok 14. apríla 2022.


Penzie s výplatným termínom 18. apríla 2022 dôchodcovia dostanú v utorok 19. apríla 2022.


Dôchodcovia, ktorým dôchodkové dávky zasiela Sociálna poisťovňa na bankový účet, ich na účet dostanú vo svojich obvyklých výplatných termínoch. V tlačovej správe o tom informovala Sociálna poisťovňa.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie