• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Slovenská pošta má nové vedenie, Lančarič vymenoval predsedu Kupku aj ďalších

Slovenská pošta má nové vedenie, Lančarič vymenoval predsedu Kupku aj ďalších

Minister dopravy v polovici júla ukončil poverenie na dočasný výkon funkcie generálneho riaditeľa Slovenskej pošty Ľubomírovi Mindekovi.

18.9.2023 (SITA.sk) - Slovenská pošta má nových členov predstavenstva. Poverený minister dopravy Pavol Lančarič na základe výsledkov výberového konania vymenoval za predsedu predstavenstva štátnej spoločnosti Vladislava Kupku, za podpredsedu predstavenstva Juraja Jakuboviča a za člena riadiaceho orgánu Norberta Polievku.

Výberové konanie

Ministerstvo dopravy SR v pondelok informovalo, že Kupka a Jakubovič boli vo funkcii dočasne, pričom úspešne absolvovali výberové konanie, ktoré sa uskutočnilo 12. septembra.

„Výber týchto dvoch dlhoročných manažérov bol správny, čo ukázalo aj výberové konanie, ktoré úspešne zvládli. Prajem im, aby priniesli do vedenia pošty nový impulz a aby spoločnosť pod ich vedením napredovala,“ povedal Lančarič.

Odvolanie z funkcií

Rezort dopravy vyhlásil výberové konanie začiatkom augusta, pôvodný termín na prihlásenie sa do 17. augusta predĺžil do 31. augusta. Zdôvodnil to snahou o vytvorenie možnosti hlásiť sa viacerým uchádzačom. Ministerstvo neuviedlo, či sa ich napokon aj viac prihlásilo.

Minister dopravy v polovici júla ukončil poverenie na dočasný výkon funkcie generálneho riaditeľa Slovenskej pošty Ľubomírovi Mindekovi, ktorý súčasne vykonával funkciu podpredsedu predstavenstva. Zároveň z funkcie odvolal predsedu predstavenstva Tomáša Kleina.

Novým predsedom predstavenstva a zároveň generálnym riaditeľom Slovenskej pošty sa stal Vladislav Kupka, podpredsedom predstavenstva a strategickým riaditeľom Juraj Jakubovič. Obaja boli do predstavenstva vymenovaní dočasne, maximálne na šesť mesiacov, do výberového konania na obe pozície. Bývalí členovia predstavenstva pokračujú v Slovenske pošte - Mindek sa vrátil na predošlú pozíciu riaditeľa sekcie IT, Klein pôsobí na novej pozícii riaditeľa pre transformáciu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie