• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Slovenská lekárska komora čelí vážnym problémom, prezidenta Oravca chcú odvolať

Slovenská lekárska komora čelí vážnym problémom, prezidenta Oravca chcú odvolať

Prezident Slovenskej lekárnickej komory Pavel Oravec (tretí zľava).

Slovenská lekárska komora (SLK) čelí vážnym problémom. Ako na tlačovej besede uviedol jej prezident Pavel Oravec, vo vedení komory sú zásadné spory, ktoré zrejme budú viesť k jeho odvolaniu.

Malo by sa tak stať na mimoriadnom sneme komory, ktorý sa má konať 6. októbra. Tento snem sa pritom uskutoční len pár hodín pred konaním riadneho snemu komory.

Audit odhalil vážne nedostatky

Dôvodom sporov je podľa Oravca vykonaný audit, ktorý poukázal na vážne nedostatky v činnosti SLK. „Väčšina fakty ignoruje, vznikli nečakane osobné, ostré a miestami až vulgárne situácie,“ povedal.


Výsledky auditu podľa prezidenta SLK nemožno ignorovať, keďže komora musí podľa neho fungovať zákonne a transparentne. Ide o problémy s postupom pri registrácii, neporiadok v dátach o lekároch či problémy s ochranou osobných údajov o lekároch.

Vyhrážky žalobami aj trestným oznámením

Členovia SLK sa Oravcovi podľa jeho slov vyhrážali žalobami, aj hrozbou trestného oznámenia. V súčasnosti je kvôli sporom zablokovaná činnosť vedenia SLK.


Prezident SLK odvolal celé predstavenstvo akciovej spoločnosti Lekár. Tú SLK založila pôvodne na podnikanie, neskôr sa z nej stal nástroj na organizovanie vzdelávania lekárov. „Funguje ako uzavretý, súkromný spolok, odmieta poskytovať informácie,“ zdôvodnil Oravec svoj krok.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie