• Dnes je: Streda 08. decembra 2021 meniny má Marína

Slovenská futbalová reprezentácia odletela do Petrohradu, hráči veria v úspešný vstup do šampionátu

Slovenská futbalová reprezentácia odletela do Petrohradu, hráči veria v úspešný vstup do šampionátu

Hráči odlietali v dobrej nálade s vedomím, že vedia, na čom musia ešte popracovať.

9.6.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská futbalová reprezentácia v stredu predpoludním odletela do ruského Petrohradu, kde na majstrovstvách Európy odohrá dva úvodné zápasy v základnej E-skupine proti Poliakom a Švédom.

Vo výprave tímu SR nechýbali ani Marek Hamšík a Ivan Schranz, ktorí majú zdravotné problémy.

"Zdravotný stav hráčov je dobrý. Máme dvoch hráčov, s ktorými pracujeme systematicky. Marek Hamšík má dlhodobo problémy, jeho stav sa pomaly zlepšuje, teraz sme vstúpili do aktívnejšej liečby.

Predpokladám, že keď teraz pôjde do tréningu, bude to ešte lepšie. U Schranza sa obnovilo zranenie a robili sme vyšetrenia, ktoré potvrdili poškodenie svalovej blany. Nejde však o nič zásadné. Urobíme všetko, aby sme ho pripravili na niektorý zápas. Ide o zadný stehenný sval, nie je tam vážny nález, ale je tam poškodenie - jemné natrhnutie svalovej hmoty," prezradil ešte pred odletom lekár slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Baťalík vo videu na webe Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Dostatok času na zosúladenie

Slovenskí reprezentanti odlietali do Ruska v dobre nálade. "Sme dobre nastavení. Boli sme spolu dlhšie a nacvičili si nejaké veci. V Petrohrade máme pred prvým duelom ešte nejaký čas a isto sa dobre pripravíme. Ja sám nemám súpera, na ktorého sa najviac teším, ale myslím si, že veľmi dôležitý bude prvý duel. Uhrať dobrý výsledok v prvom súboji bude dôležité. Už sa tešíme na prvý duel na Eure," prezradil stopér Milan Škriniar.

"Pocity sú fajn. Generálka prebehla dobre. Ukázali sa v nej veci, ktoré musíme zlepšiť. Boli tam však aj dobré veci. Sme dobre naladení, to je základ. Ja sám pred šampionátom nemám očakávania. Ideme tam s tým, že chceme niečo dokázať a nesklamať," pokračoval stredopoliar Juraj Kucka.

Hráči veria v dobrý štart

Skúsený obranca Peter Pekarík tiež poznamenal, že tím odlieta s pozitívnymi pocitmi. "Pretože celá príprava prebehla bez problémov. Verím, že do šampionátu vstúpime dobrým výsledkom. Teším sa na všetky zápasy, pretože zahrať si na ME je výnimočné," poznamenal na webe futbalsfz.sk


Zverenci trénera Štefana Tarkoviča vstúpia do ME v pondelok 14. júna o 18.00 SELČ duelom proti Poliakom. O štyri dni rovnako v Petrohrade vyzvú Švédov a 23. júna nastúpia proti Španielom, dejiskom duelu bude Sevilla.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie