• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Slovan nastúpi v Bazileji, po 53 rokoch sa vrácia na miesto najväčšieho úspechu v klubovej histórii

Slovan nastúpi v Bazileji, po 53 rokoch sa vrácia na miesto najväčšieho úspechu v klubovej histórii

Slovan sa na pohárový duel naladil nedeľňajším fortunaligovým víťazstvom 3:1 nad dovtedy nezdolaným nováčikom z Podbrezovej.

6.10.2022 (Webnoviny.sk) - Futbalisti slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava nastúpia vo štvrtok večer na tretí zápas skupinovej časti Európskej konferenčnej ligy 2022/2023.

„Belasí“ sa predstavia na trávniku švajčiarskeho FC Bazilej, ktorý dosiaľ v rámci H-skupiny získal plný počet šesť bodov.

Bratislavčania majú na konte iba bod za domácu bezgólovú remízu so Žalgirisom Vilnius, následne prehrali na ihrisku Pjunika Jerevan (0:2). Duel na Štadióne sv. Jakuba má výkop o 21.00 h.

Dôležitá vzpruha

Podľa Vladimíra Weissa ml. to bola pre bratislavský klub, ktorý v ostatných dňoch zažil turbulentné obdobie na funkcionárskom poli, dôležitá vzpruha.

„Po tom všetkom, čo sa udalo v priebehu posledných dvoch týždňov, je toto víťazstvo veľmi dôležité pre celý klub, kabínu i pre ľudí. Možno nám to v istých situáciách aj trochu zväzovalo nohy, no ukázali sme charakter a na konci sme zaslúžene vyhrali. Po zápase sme si niečo povedali. Vieme, že takisto ako fanúšikovia podporujú nás, my sa snažíme hrať pre nich. Pred Bazilejom nám to určite pomôže. Vieme, že tam s nami pôjde veľa fanúšikov, na ktorých sa tešíme," vyhlásil 32-ročný krídelník na oficiálnom klubovom webe.

Spomienka na finále PVP

Klub z Tehelného poľa sa vráti na miesto, kde zažil najúspešnejšiu chvíľu svojej bohatej histórie. Práve v Bazileji v sezóne 1968/1969 Slovan vo finále Pohára víťazov pohárov triumfoval nad španielskym tímom FC Barcelona (3:2).

V spomenutom finále vtedy chytala klubová legenda Alexander Vencel st. Priznal, že má stále živé spomienky na víťazný bazilejský večer.


„Barcelona už v tom čase mala veľký cveng. Silu tohto víťazstva sme si uvedomili až po príchode do Bratislavy, keď sme videli dav tisícok ľudí na uliciach, ktorí oslavovali zisk PVP. Slovan bol v tom čase medzi úzkou európskou špičkou, čo by sme si mali aj po rokoch vážiť,“ vyhlásil 78-ročný Vencel.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie