• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Slovan Bratislava je už bez trénera, Milaniča vedenie odvolalo po prehre s Dunajskou Stredou

Slovan Bratislava je už bez trénera, Milaniča vedenie odvolalo po prehre s Dunajskou Stredou

Milanič vydržal na lavičke klubu z Tehelného poľa iba osem mesiacov.

10.5.2021 (Webnoviny.sk) - Vedenie ŠK Slovan Bratislava po prehre s Dunajskou Stredou (0:1) odvolalo Darka Milaniča z pozície hlavného trénera.

"Darko Milanič s okamžitou platnosťou končí ako tréner ŠK Slovan. Spolu s ním z klubu odchádza aj jeho asistent Novica Nikčevič," uvádza ŠK Slovan Bratislava v tlačovej správe.

Museli konať

"Hlavným dôvodom trénerskej zmeny je séria nevydarených výkonov a nepriaznivých výsledkov. Museli sme konať a rozhodli sme sa odvolať Darka Milaniča z pozície hlavného trénera. Trénerská otázka je v štádiu riešenia. O tom, kto mužstvo povedie v ďalších zápasoch, budeme informovať v priebehu najbližších dní,“ vyhlásil generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. "Darkovi Milaničovi ďakujeme za odvedené služby a želáme veľa šťastia v ďalšej kariére," dodalo vedenie klubu.

Slovinec Darko Milanič síce priviedol ŠK Slovan do finále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu, ale v najvyššej ligovej súťaži s tímom prehral až trikrát z posledných štyroch vystúpení v skupine o titul. Slovan dvakrát nestačil na FC Spartak Trnava (1:2 a 0:3) a aktuálne v nedeľu doma prehral aj s FK DAC 1904 Dunajská Streda (0:1).

Má len štvorbodový náskok

Všetky tieto prehry znamenajú, že Slovan sa stále neteší z obhajoby majstrovského titulu. Aktuálne má na čele tabuľky už len štvorbodový náskok pred Dunajskou Stredou. Do konca súťaže zostávajú dve kolá. Najbližšie sa Slovan v sobotu 15. mája predstaví v Zlatých Moravciach a Dunajská Streda v Trenčíne.

Milanič vydržal na lavičke klubu z Tehelného poľa iba 8 mesiacov. V septembri 2020 nahradil Jána Kozáka ml., ktorý s tímom vybojoval majstrovský titul aj účasť v skupinovej fáze Európskej ligy. Adeptom na trénerský post v tíme belasých je Vladimír Weiss st., ktorý minulý týždeň rokoval s vedením Slovana.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie