• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Slovalco predstavilo Tarabovi investičné plány na naštartovanie výroby, minister však nepôjde trendom mimovládok a aktivizmu (video)

Slovalco predstavilo Tarabovi investičné plány na naštartovanie výroby, minister však nepôjde trendom mimovládok a aktivizmu (video)

Minister životného prostredia SR Tomáš Taraba.

Nový minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) prijal predstaviteľa spoločnosti Slovalco. Uviedol to vo videu na sociálnej sieti. Doplnil, že dotyčný zástupca ho informoval o troch možných zámeroch rozvoja výroby v Žiari nad Hronom.

Rozvoj prírody a zamestnanosti

„Informoval ma o tom, že spoločnosť Slovalco má na stole reálne investičné plány, ktoré by umožnili naštartovať výrobu, dokonca s vyššou pridanou hodnotou, a v tejto veci som ubezpečil všetkých investorov, že ministerstvo životného prostredia pod mojím vedením bude na jednej strane veľmi prísne vyžadovať rešpektovanie všetkých noriem, ktoré Európska únia vyžaduje, ale nebudeme viac na Slovensku robiť to, čo bol taký trend za tých mimovládok a aktivizmu, že na Slovensku platili oveľa prísnejšie normy, ako bol štandard Európskej únie podľa smerníc,“ uviedol.

Minister životného prostredia sa taktiež vyjadril, že prioritou je preňho nielen to, aby sa na Slovensku rozvíjala príroda, ale aj rozvoj zamestnanosti.

Minister Taraba zdôraznil, že Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR bude chrániť prírodu, no nemá v úmysle nahliadať na človeka ako na najväčšiu hrozbu pre ňu.

Chudobné krajiny drancujú prostredie

Podotkol, že človek je súčasťou prírody a k jeho životu patrí i zamestnanie, dochádzanie za prácou a tiež spoločenské požiadavky na prostredie, v ktorom žije.

„Môj terajší odkaz všetkým investorom – ministerstvo životného prostredia bude otvorené akejkoľvek normálnej spolupráci, pretože zamestnanosť, ekonomický výkon a tak ďalej sú neodmysliteľnou súčasťou normálnej modernej spoločnosti,“ povedal šéf envirorezortu.

Poukázal tiež na to, že práve štáty, ktoré majú silný investičný potenciál ako Švajčiarsko, Nemecko a Rakúsko, mávajú i najvyššiu mieru ochrany životného prostredia. „Práve chudobné štáty drancujú najviac životné prostredie, takže si myslím, že toto je cesta aj pre Slovensko,“ uzavrel.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.




Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024





Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie