• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Slovákov trápi sústavné zdražovanie, Kaufland preto dlhodobo znížil ceny potravín bežnej spotreby

Slovákov trápi sústavné zdražovanie, Kaufland preto dlhodobo znížil ceny potravín bežnej spotreby

Slovenské domácnosti si môžu aspoň trochu vydýchnuť.

20.3.2023 (SITA.sk) - Dlhodobé zlacnenie sa týka vyše sto položiek v sortimente ako mlieko, maslo olej, ryža či cestoviny.

Vlnu masívneho zdražovania si slovenskí spotrebitelia všimli najmä počas posledných mesiacov. Za nárast cien je zodpovedná predovšetkým zvýšená cena energií, nárast cien komodít na medzinárodných trhoch a tiež vysoká miera inflácie, ktorá v krajine počas roku 2022 dosiahla priemernú úroveň 12, 8 %, pričom v januári tohto roku sa stihla vyšplhať až na 15,2 %.Podľa údajov Štatistického úradu SR sa to prejavilo špeciálne pri potravinách, ktorých ceny sa zvýšili o 19,3 %. Najväčší vplyv na rodinné rozpočty mal nárast cien mäsa o vyše 18 % a mlieka, syrov a vajec o viac ako 20 %. Spôsobilo to prievan v peňaženke väčšiny Slovákov, ktorí pri nákupoch stále častejšie počítajú, čo si môžu alebo už nemôžu dovoliť. Posledné slovo má totiž obsah peňaženky a stav na účte.

"Kaufland si uvedomuje, že prudký nárast cien znamená aj zásadný zásah do rodinného rozpočtu mnohých slovenských domácností. Preto sme sa rozhodli, že od 20. marca 2023 v našom obchodnom reťazci zlacnie viac ako sto potravín bežnej spotreby, ktoré zákazníci nakupujú najčastejšie. Ide o dlhodobé zníženie cien, ktoré sa týka tovaru zo sortimentu čerstvých potravín ako chlieb, mlieko či zemiaky a tiež trvanlivých potravín," vysvetľuje Richard Bendík, riaditeľ nákupu v spoločnosti Kaufland Slovensko.

Zlacnenie si zákazníci všimnú

Zlacnené produkty bežnej spotreby, medzi ktorými sa nachádzajú aj tie, o ktoré spotrebitelia prejavujú väčší záujem najmä v súvislosti s blížiacou sa Veľkou nocou, budú vo všetkých 75 predajniach špeciálne označené pečaťou "Protiinflačná garancia". "Verím, že zníženie cien pri obľúbených produktoch naši zákazníci ocenia," pokračuje Richard Bendík. "Chceme, aby si aj napriek vysokej miere inflácie, ktorá zasiahla verejné aj rodinné financie, mohli dopriať kvalitné a čerstvé výrobky, ktoré Kaufland v predajniach ponúka."

Obchodný reťazec dlhodobo spolupracuje aj s domácimi dodávateľmi a podľa prieskumov GfK z roku 2022 je lídrom medzi maloobchodnými reťazcami v počte vystavení slovenských výrobkov. Regionálnym výrobcom tak poskytuje nielen garanciu stáleho odbytu, ale je pre nich aj férovým partnerom. Aj vďaka tomu už nákup kvalitných potravín zákazníkom Kauflandu výrazný škrt cez rozpočet neurobí.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie