• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Slováci začali Hlinka Gretzky Cup prehrou, nevyužili ani jednu z deviatich presilových hier (video)

Slováci začali Hlinka Gretzky Cup prehrou, nevyužili ani jednu z deviatich presilových hier (video)

Slováci nevyužili ani jednu z deviatich presilových hier, kým hostia zužitkovali dve zo šiestich.

1.8.2023 (SITA.sk) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov nevstúpili do tohtoročnej edície prestížneho turnaja Hlinka Gretzky Cup ideálne, v pondelkovom úvodnom zápase podľahli v Trenčíne rovesníkom zo Švajčiarska 3:6. Zo zverencov trénera Martina Dendisa sa strelecky presadili Samuel Kupec, Tomáš Šlank a Ján Chovan.

Naši nastúpia v B-skupine proti Kanaďanom

Mladí Slováci nastúpia už v utorok večer (19.00 h) na druhé stretnutie B-skupiny proti Kanaďanom, ktorí v pondelok prehrali s Fínmi 6:9. Slovenská osemnástka si zmerialy sily s tou fínskou v stredu 2. augusta o 19.00 h. Všetky súboje B-skupiny sa hrajú na Zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčíne.

"Musíme sa viac tlačiť do bránky. Myslím si, že sme boli lepší a mali sme viac energie. Ľudia nás stále povzbudzovali. Je to veľká škoda," zhodnotil otvárací duel SR "18" autor druhého slovenského gólu Šlank vo videu na oficiálnom kanáli Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) na YouTube. K utorňajšiemu zápasu uviedol: "Pred Kanaďanmi nemôžeme mať žiaden rešpekt, musíme len viac bojovať. Je to nový zápas a musíme ísť doň naplno."

Majú motiváciu bojovať

Ani podľa Chovana výsledok pondelkového stretnutia nezodpovedá priebehu.

"Vyzerá to zle, ale v zápase sme boli miestami aj lepší. Oni však premenili viac šancí. Musíme častejšie chodiť pred bránku, strieľať a cloniť brankárovi. Keď budeme strieľať, budú padať góly. Atmosféra bola perfektná, nemôžeme sa sťažovať," skonštatoval strelec tretieho slovenského gólu, ktorý si na Kanaďanov trúfa: "Musíme si proti nim hlavne veriť, lebo sú tiež ľudia ako my. Vždy je veľká motivácia hrať proti nim, do zápasu pôjdeme s cieľom zvíťaziť."

Súboje A-skupiny Na Hlinka Gretzky Cupe 2023 hostí české mesto Břeclav, o dve semifinálové miestenky tam okrem domácich mladíkov bojujú Nemci, Švédi a Američania. Česi v pondelkovom úvodnom zápase zdolali Američanov vysoko 7:2 a Švédi deklasovali Nemcov 11:1.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie