• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Slováci stále odmietajú uzákonenie registrovaných partnerstiev, proti je nadpolovičná väčšina opýtaných

Slováci stále odmietajú uzákonenie registrovaných partnerstiev, proti je nadpolovičná väčšina opýtaných

Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre spravodajskú televíziu JOJ 24.

30.8.2023 (SITA.sk) - Nadpolovičná väčšina opýtaných si myslí, že nadchádzajúca vláda by nemala uzákoniť registrované partnerstvá.

5,5 percenta nevedelo odpovedať

Proti uzákoneniu registrovaných partnerstiev sa konkrétne vyjadrilo 54,1 percenta opýtaných, pričom 40,9 percenta si myslí, že vláda by partnerstvá určite nemala uzákoniť a ďalších 13,2 si myslí, že by skôr nemala. Podporu registrovaným partnerstvám, naopak, vyjadrilo celkovo 39,8 percenta respondentov.

Konkrétne si 18,3 percenta opýtaných myslí, že vláda by mala určite uzákoniť registrované partnerstvá a ďalších 21,5 percenta si myslí, že by asi mala. Na otázku o uzákonení registrovaných partnerstiev nevedelo odpovedať 5,5 percenta respondentov.

Voliči PS a SaS

Pokiaľ ide o politické strany, ktoré v rámci prieskumov prekračujú kvórum potrebné na účasť v parlamente, väčšina ich sympatizantov uzákonenie registrovaných partnerstiev odmieta.

Výnimkou sú len voliči Progresívneho Slovenska a strany Sloboda a Solidarita, v prípade ktorých registrované partnerstvá podporuje väčšina opýtaných.

Agentúra AKO prieskum robila v dňoch 7. až 14. augusta. Na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov telefonickou formou.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie