• Dnes je: Piatok 02. júna 2023 meniny má Xénia

Slováci si vo väčšej miere užívajú dovolenky nad rámec zákona, tento benefit sa stáva čoraz populárnejším

Slováci si vo väčšej miere užívajú dovolenky nad rámec zákona, tento benefit sa stáva čoraz populárnejším

Extra dovolenka je najpopulárnejšia v bankách a firmách, ktoré sa zameriavajú na finančníctvo.

Na Slovensku sa postupne zvyšuje podiel pracovníkov, ktorým zamestnávateľ poskytuje dovolenkové dni nad rámec zákona. Aktuálne má takýto benefit takmer 16 percent zamestnancov, v roku 2017 to pritom bolo iba niečo cez 13 %.

Vysnívané voľno navyše

Ako ďalej vyplýva z analýzy portálu Platy.sk, ktorý patrí do portfólia spoločnosti Profesia, extra dovolenka je najpopulárnejšia v bankách a firmách, ktoré sa zameriavajú na finančníctvo.

„K výraznejšiemu nárastu v rozšírenosti tohto benefitu prišlo najmä v posledných dvoch rokoch. Oproti roku 2020 dnes má extra dovolenku o zhruba dve percentá viac Slovákov,“ konštatuje ďalej portál.

Dovolenka navyše je pritom najviac rozšírená v hlavnom meste a okolí. V tejto oblasti ju má k dispozícií viac ako pätina zamestnancov a zamestnankýň. Naopak najnižší podiel ľudí s týmto benefitom je v Prešovskom kraji, asi 8 %.

Rebríčku panuje bankovníctvo

Čo sa týka oblastí, na vrchole rebríčka sú bankovníctvo a finančníctvo. Extra dovolenku tu má takmer polovica ľudí. Na ďalších miestach skončili firmy podnikajúce v oblasti dodávky elektriny a plynu, poisťovníctva, či štátnej a verejnej sfére.

Na konci rebríčka skončili reštaurácie, bary a jedálne. Podľa štatistík je takýto benefit pri tomto type zamestnávateľov skôr výnimočný. K dispozícii ho má iba 1,55 % pracovníkov a pracovníčok.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie