• Dnes je: Utorok 23. apríla 2024 meniny má Vojtech

Slováci si vo väčšej miere užívajú dovolenky nad rámec zákona, tento benefit sa stáva čoraz populárnejším

Slováci si vo väčšej miere užívajú dovolenky nad rámec zákona, tento benefit sa stáva čoraz populárnejším

Extra dovolenka je najpopulárnejšia v bankách a firmách, ktoré sa zameriavajú na finančníctvo.

Na Slovensku sa postupne zvyšuje podiel pracovníkov, ktorým zamestnávateľ poskytuje dovolenkové dni nad rámec zákona. Aktuálne má takýto benefit takmer 16 percent zamestnancov, v roku 2017 to pritom bolo iba niečo cez 13 %.

Vysnívané voľno navyše

Ako ďalej vyplýva z analýzy portálu Platy.sk, ktorý patrí do portfólia spoločnosti Profesia, extra dovolenka je najpopulárnejšia v bankách a firmách, ktoré sa zameriavajú na finančníctvo.

„K výraznejšiemu nárastu v rozšírenosti tohto benefitu prišlo najmä v posledných dvoch rokoch. Oproti roku 2020 dnes má extra dovolenku o zhruba dve percentá viac Slovákov,“ konštatuje ďalej portál.

Dovolenka navyše je pritom najviac rozšírená v hlavnom meste a okolí. V tejto oblasti ju má k dispozícií viac ako pätina zamestnancov a zamestnankýň. Naopak najnižší podiel ľudí s týmto benefitom je v Prešovskom kraji, asi 8 %.

Rebríčku panuje bankovníctvo

Čo sa týka oblastí, na vrchole rebríčka sú bankovníctvo a finančníctvo. Extra dovolenku tu má takmer polovica ľudí. Na ďalších miestach skončili firmy podnikajúce v oblasti dodávky elektriny a plynu, poisťovníctva, či štátnej a verejnej sfére.

Na konci rebríčka skončili reštaurácie, bary a jedálne. Podľa štatistík je takýto benefit pri tomto type zamestnávateľov skôr výnimočný. K dispozícii ho má iba 1,55 % pracovníkov a pracovníčok.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 23. apríl 2024

horoskopy na dnes utorok 23 april 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 23. apríl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

V práci sa vám konečne otvoria nové šance. Mali by ste ich využiť najlepšie, ako len viete. Trochu húževnatosti a výsledky predbehnú očakávanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Záležitosti tvojho srdca, ktoré sa zdali doteraz pomýlené sa začínajú prejavovať opäť ako reálne. Treba sa len viac angažovať a vyliezť zo svojej ulity.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozčaruje vás niečie rozhodnutie, ale nezúfajte. Aspoň už konečne budete vedieť, na čom ste. Ak porozmýšľate, prídete na to, že malo prísť už skôr.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes sa nebudete cítiť celkom vo svojej koži, čo sa prejaví striedaním nálad. Nedajte sa ovplyvniť momentálnou náladou na neuvážené činy, ktoré by ste neskôr mohli ľutovať.
Všetky Horoskopy pre Utorok 23. apríl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie