• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Slováci si už čoskoro budú môcť z vakcín vyberať, u všeobecného lekára však Pfizer nečakajte

Slováci si už čoskoro budú môcť z vakcín vyberať, u všeobecného lekára však Pfizer nečakajte

Slováci budú mať na výber z niekoľkých vakcín.

Od 1. júna by si mohli občania vyberať vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

Pred rokovaním vlády to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Na nábeh tohto systému podľa neho potrebuje rezort dva až tri týždne, následne by mali mať občania možnosť slobodného výberu vakcín.

„Vrátane neregistrovaných,“ povedal minister. Rezort podľa neho plánuje v širšom počte zapojiť do očkovania všeobecných lekárov, k dispozícii budú mať všetky vakcíny okrem Pfizeru.

Neregistrovaný Sputnik dostane na Slovensku už čoskoro zelenú, zodpovedným bude štát


Ruská vakcína Sputnik V by sa mala zaradiť do vakcinačného programu začiatkom júna. Predpokladá to minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Ako uviedol, Slovensko má s ruskou stranou definitívne podpísané súhlasné stanovisko na jej používanie. „Zaplatením patričnej sumy sa vakcíny stanú naším majetkom,“ povedal.


Veková hranica pre Sputnik V bude podľa ministra stanovená na 18 až 60 rokov. Zodpovednosť za očkovanie neregistrovanou vakcínou bude preberať štát. Ako Lengvarský informoval, aktuálne sa rieši logistika systému prihlasovania na túto vakcínu, rovnako aj sieť vakcinačných stredísk. „Bude to jasné v priebehu jedného až dvoch týždňov,“ doplnil.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie