• Dnes je: Sobota 15. mája 2021 meniny má Žofia

Slováci musia pri vstupe do Írska predložiť negatívny PCR test, bez potvrdenia im môže hroziť až väzenie

Slováci musia pri vstupe do Írska predložiť negatívny PCR test, bez potvrdenia im môže hroziť až väzenie

Všetci cestujúci sú zároveň povinní vyplniť formulár s osobnými údajmi.

11.3.2021 (Webnoviny.sk) - Všetci cestujúci, s výnimkou cestujúcich zo severného Írska, majú povinnosť predložiť pri vstupe do Írska negatívny PCR test, vykonaný nie viac ako 72 hodín pred príchodom.

Cestujúci musia predložiť potvrdenie o negatívnom teste pred nástupom na palubu lietadla, alebo nalodením sa na loď.

Ak cestujúci príde do krajiny bez potvrdenia o negatívnom teste, hrozí mu pokuta do výšky 2 500 eur, alebo odňatie slobody do šiestich mesiacov, prípadne oboje. Cestujúci bez negatívneho testu budú zároveň umiestnení do štátnej karantény, ktorú si cestujúci hradí sám. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Cestujúci, ktorí prichádzajú z červených či šedých oblastí, musia svoj pohyb na 14 dní obmedziť. „Po príchode do Írska je možnosť najskôr na piaty deň absolvovať PCR test a v prípade negatívneho výsledku nie je potrebné dodržať 14-dňovú dobu s obmedzením pohybu,“ pripomína MZVEZ SR s tým, že Slovensko, ako aj väčšina štátov Európskej únie (EÚ), sa aktuálne nachádza v červenej zóne.

Všetci cestujúci sú zároveň povinní vyplniť formulár s osobnými údajmi a v prípade nevyplnenia im hrozí pokuta do výšky 2 500 eur, alebo odňatie slobody do šiestich mesiacov. Aktuálne neplatia žiadne výnimky pri vstupe pre osoby, ktoré prekonali COVID-19, alebo boli proti tejto chorobe zaočkované.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie