• Dnes je: Nedeľa 03. decembra 2023 meniny má Oldrich

Slováci mali na Hlinka Gretzky Cupe na dosah prvé body, po prehre s Fínmi sa však môžu s play-off rozlúčiť (video)

Slováci mali na Hlinka Gretzky Cupe na dosah prvé body, po prehre s Fínmi sa však môžu s play-off rozlúčiť (video)

Mladí Slováci nastúpia v piatok popoludní (15.30 h) na záverečné stretnutie na podujatí, v súboji o konečné 7. miesto si zmerajú sily s Nemcami.

3.8.2023 (SITA.sk) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov neuspeli ani v treťom zápase prestížneho turnaja Hlinka Gretzky Cup a nezahrajú si vo vyraďovacej časti. Zverenci trénera Martina Dendisa v stredu podľahli v Trenčíne rovesníkom z Fínska 1:2 a obsadili poslednú, 4. priečku v B-skupine bez bodového zisku.

Jediný gól slovenskej osemnástky strelil Fínom Alex Zálešák, ktorý v 14. sekundy druhej tretiny otvoril skóre duelu.

Hostia vyrovnali stav na 1:1 o necelé tri minúty neskôr v presilovej hre a víťazný obrat zavŕšili 2,8 sekundy pred koncom tretej tretiny. Slovenský brankár Martin Haronik ako tímová trojka predviedol 19 zákrokov pri reprezentačnej premiére.

Záverečný tlak Fínov bol veľmi silný, dlho nás držali v obrannom pásme. Odolávali sme, ale nakoniec skórovali po teči," zhodnotil 17-ročný gólman nešťastný záver zápasu vo videu na oficiálnom webe Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a pokračoval: „Po prvej tretine sa mi chytalo lepšie, cítil som sa pohodlnejšie. S debutom som spokojný. Chlapci predo mnou hrali veľmi obetavo, zblokovali veľa striel. V piatok chceme zvíťaziť."

Mladí Slováci nastúpia v piatok popoludní (15.30 h) na záverečné stretnutie na podujatí, v súboji o konečné 7. miesto si zmerajú sily s Nemcami. V zápase o 5. pozíciu sa v rovnakom čase stretnú Švédi a Švajčiari. Semifinálové dvojice tvoria Česko - Fínsko a Kanada - USA, oba duely sú na programe v piatok o 19.00 h.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Zoroslav Kollár opätovne zdraví Sulíka, tentokrát hovorí o podivnom biznise s ropnými produktami (video)

zoroslav kollar opatovne zdravi sulika tentokrat hovori o podivnom biznise s ropnymi produktami video

3.12.2023 (SITA.sk) - Richard Sulík mal počas svojho ministrovania nastaviť biznis s ropou a ropnými produktmi tak, aby vyhovoval istým firmám. Ide o ropu a ropné produkty, ktoré má štát uskladnené pre prípad núdze.

Podivný biznis s ropnými produktami

Ako ďalej uviedol vo svojom najnovšom videu podnikateľ a právnik Zoroslav Kollár, celý biznis sa točí okolo spoločnosti Zväz pre skladovanie zásob, a.s., v ktorej má malý podiel aj bratislavská rafinéria Slovnaft, ktorá patrí medzi hlavných hráčov pri skladovaní núdzových zásob ropy a ropných produktov.

„Ekonomické výsledky tejto spoločnosti sú priam ohromujúce. Spoločnosť má iba jedného zamestnanca, obrat takmer 20 miliónov eur a zisk 3 milióny eur ročne. Firma snov. Takúto rentabilitu dosahujú iba drogoví díleri a obchodníci s bielym mäsom,“ podotkol Kollár. Podivný biznis sa má podľa Zoroslava Kollára točiť cez štátnu firmu Spoločnosť pre skladovanie, ktorá je jedna zo zakladateľov Agentúry pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov.

Čoskoro končiaca zmluva

„Zväz pre skladovanie zásob si prenajíma od Spoločnosti pre skladovanie jej 70 percent skladovacích kapacít dlhodobo. To znamená, že má absolútny a nerušený monopol. Agentúra pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov sa tvári, že skladuje ropu a ropné produkty u skladovateľa, ktorý jej ponúka najlepšie podmienky. Nuž, ľahko sa vyhráva verejné obstarávanie, keď je niekto jediný na Slovensku. Dobre vymyslené,“ dodal Zoroslav Kollár, podľa ktorého štátu pre nastavenie takéhoto biznisu vzniká každoročne strata vo výške niekoľkých miliónov eur.

Richarda Sulíka po nástupe do funkcie ministra hospodárstva mali podľa Zoroslava Kollára spriaznení podnikatelia upozorniť, že zmluva medzi Zväzom pre skladovanie zásob a Agentúrou pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov končí v roku 2025.

Zmluva vďaka Sulíkovi

„Takže sa stalo niečo na Slovensku nevídané. Agentúra vyhlásila súťaž na skladovanie ropy a ropných produktov už v roku 2021 a verejné obstarávanie úspešne ukončila v roku 2022. To znamená, tri roky pred uplynutím doby, na ktorú mala zabezpečené skladovanie. Asi by sme ich mali za to pochváliť, ale nie je veľmi za čo. Spoločnosť Zväz pre skladovanie zásob má vďaka kooperácii so štátom monopol, takže verejné obstarávanie malo už vopred jasného víťaza. Vďaka Richardovi Sulíkovi má súkromná firma s jedným zamestnancom zabezpečenú zmluvu na ďalších 15 rokov,“ doplnil Zoroslav Kollár.

Za desať rokov má tak podľa neho Zväz pre skladovanie zásob zabezpečený príjem vo výške takmer 300 miliónov eur. Spoločnosť Zväz pre skladovanie má ešte podľa Zoroslava Kollára zarobiť ďalšie milióny pri výmene starých zásob ropy či ropných produktov.


Počasie