• Dnes je: Štvrtok 28. októbra 2021 meniny má Dobromila, Kevin

Slováci majú problémy s druhou pozývacou SMS na očkovanie AstraZenecou, ministerstvo už problém rieši

Slováci majú problémy s druhou pozývacou SMS na očkovanie AstraZenecou, ministerstvo už problém rieši

Prešovský samosprávny kraj (PSK) z toho dôvodu zriadil špeciálne e-mailové konto pre ľudí, ktorým neprišla druhá pozývacia SMS na očkovanie vakcínou konzorcia AstraZeneca

Problémy s druhou pozývacou SMS na očkovanie AstraZenecou rezort zdravotníctva rieši. Uviedol to v piatok minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský po stretnutí s predsedom Prešovského samosprávneho kraja Milanom Majerským.

Ako povedal, na zaočkovaných majú kontakty veľkokapacitné vakcinačné centrá, problém sa snaží ministerstvo vyriešiť cez nich.

Šéf rezortu zdravotníctva zároveň konštatoval, že pre tieto osoby neodporúča návštevu vakcinačného centra bez pozvánky na očkovanie. „Treba byť trpezlivý, ja sa za to všetkým ľuďom, ktorí majú takýto problém, veľmi ospravedlňujem. Veľmi intenzívne pracujeme na tom, aby ich niekto skontaktoval a aby dostali termín,“ povedal.

Prešovský kraj zriadil e-mail

Prešovský samosprávny kraj (PSK) z toho dôvodu zriadil špeciálne e-mailové konto pre ľudí, ktorým neprišla druhá pozývacia SMS na očkovanie vakcínou konzorcia AstraZeneca. Funguje od piatka. Záujemcovia o očkovanie sa môžu prihlásiť prostredníctvom neho.

Ako ďalej vysvetlil vedúci odboru zdravotníctva Úradu PSK Jozef Tekáč, následne budú zaočkovaní druhou dávkou vo veľkokapacitných centrách kraja. Ďalšou možnosť, ako sa môžu ľudia zaregistrovať na preočkovanie, je podľa neho vyplnenie registračného formulára pre náhradníkov na internetovej stránke župy.

Plánuje aj registračný systém

Prešovský kraj eviduje už druhý týždeň zvýšený dopyt v súvislosti s termínmi očkovania druhou dávkou vakcíny AstraZeneca. Ľudia sa na kraj obracajú prostredníctvom call centra, ktoré župa zriadila pre potreby podávania informácií o očkovaní.


Problém sa týka ľudí, ktorí dostali prvú dávku vakcíny AstraZeneca pred jedenástimi týždňami a doteraz nedostali zo štátnej čakárne pozývaciu SMS na preočkovanie. Zatiaľ sa môžu záujemcovia o očkovanie prihlasovať na e-mail ockovanie_psk@vucpo.sk. V krátkom čase plánuje župa na tento účel sfunkčniť aj vlastný registračný systém.

Mimoriadna situácia

Tekáč zároveň uviedol, že vo vakcinačných centrách budú ľudí, ktorých sa spomínaný problém týka, očkovať počas víkendu aj bez zaregistrovania, a to v prípade, že budú mať k dispozícii dostatok vakcín.


„Ak príde takáto osoba do vakcinačného centra a preukáže sa potvrdením o zaočkovaní prvou dávkou AstraZeneca, budeme ju očkovať aj bez toho, aby bola zaregistrovaná v našich vakcinačných centrách, pretože je to mimoriadna situácia, ktorá si žiada mimoriadne riešenia,“ uviedol.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie