• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Slováci majú poslednú šancu sa zapojiť do sčítania, využiť môžu kontaktné miesta či asistentov

Slováci majú poslednú šancu sa zapojiť do sčítania, využiť môžu kontaktné miesta či asistentov

Do sčítania sa môžu obyvatelia Slovenska zapojiť do konca týždňa.

8.6.2021 (Webnoviny.sk) - Obyvatelia Slovenska sa do sčítania môžu zapojiť do nedele 13. júna. Ako informovala hovorkyňa pre Sčítanie obyvateľov, domov a bytov (SOBD) 2021 Jasmína Stauder, po danom termíne sčítanie nebude možné.

Podotkla, že aj keď je stav sčítania veľmi dobrý, aj po online sčítaní sa im hlásilo množstvo ľudí s tým, že zabudli. Každý, kto sa nesčítal, môže navštíviť kontaktné miesto alebo si k sebe domov objednať mobilného asistenta.

Pre obyvateľov je táto služba, rovnako ako pomoc asistentov na kontaktných miestach, bezplatná.

Obec môže udeliť pokutu

„Sčítanie končí v nedeľu 13.júna a skutočne apelujeme na obyvateľov, ktorí sa ešte nesčítali, aby využili kontaktné miesta a asistentov a sčítali sa. Pondelok ráno 14. júna už nebudeme vedieť zábudlivcom so sčítaním pomôcť,“ zdôraznila Stauder.

Obyvatelia by sa podľa organizátorov SOBD 2021 mali sčítať na základe toho, že sú presvedčení o užitočnosti projektu. Stauder však zároveň poukázala, že zo zákona môže obec udeliť pokutu obyvateľovi, ak sa nesčíta, v sume od 50 do 250 eur na jednotlivca.

Sčítaných je 91,4 percenta ľudí

Hovorkyňa SOBD 2021 priblížila, že v piatom týždni asistovaného sčítania sa počet sčítaných v Slovenskej republike zvýšil na 5,15 milióna obyvateľov, čo je 91,4 percenta sčítaných.


Asistovane sa od 3. mája sčítalo viac ako 302-tisíc obyvateľov, teda 5,4 percenta asistovane sčítaných z predpokladaného počtu obyvateľov. V piatom týždni tak pribudlo 55-tisíc asistovane sčítaných.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie