• Dnes je: Pondelok 25. septembra 2023 meniny má Vladislav

Slováci by bez neho nemali šancu, vychválili experti brankára Gajana a spomenuli aj draft NHL

Slováci by bez neho nemali šancu, vychválili experti brankára Gajana a spomenuli aj draft NHL

Slovenský gólman Adam Gajan inkasoval vo štvrťfinále MSJ 2023 proti Kanade len štyrikrát z 57 striel.

3.1.2023 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejový brankár Adam Gajan pôvodne nemal štartovať na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v Kanade, no napokon vychytal obe víťazstvá slovenského tímu v skupinovej časti a dlho trápil aj kanadské hviezdy. V pondelkovom štvrťfinálovom zápase previedol 53 úspešných zákrokov, ale nezabránil prehre 3:4 po predĺžení. Za svoj výkon si však vyslúžil uznanie od zámorských expertov.

Gajan zastavil 53 striel

Bol to jeden z najlepších brankárskych výkonov v nedávnej histórii. Gajan zastavil 53 striel, aby udržal Slovákov v hre. Predviedol tak veľa dôležitých zákrokov proti kanadským hráčom. Nie je voči nemu fér, že zápas prehral. Tento nedraftovaný brankár si vyslúžil pozornosť pred nasledujúcim draftom nováčikov. Podal skvelý výkon," pochválil 18-ročného Popradčana Tony Ferrari z magazínu The Hockey News.

Viac o téme: MS v hokeji do 20 rokov

Zaradil ho medzi tri hviezdy štvrťfinálových duelov na MSJ 2023, konkrétne na 2. miesto za kanadského útočníka Connora Bedarda.

Sleduje ho NHL

Bol senzačný, čelil 57 strelám. Pesimisti povedia, že Kanaďania trafili aspoň päťkrát konštrukciu bránky, ale buďme úprimní - Slováci by bez neho nemali šancu pobiť sa o víťazstvo v predĺžení. Gajan nebol od začiatku v tréningovom kempe Slovenska a ani sa neuvažovalo o tom, že by mal na turnaji chytať. To vypovedá o jeho vytrvalosti a schopnosti vyrovnať sa s tlakom. Môžeme s istotou povedať, že kluby NHL ho už sledujú v súvislosti s draftom," napísal bývalý hokejový skaut Jason Bukala z televízie Sportsnet o Gajanovi, ktorý ukončil šampionát s úspešnosťou zákrokov 93,59 percenta a priemerom 2,40 inkasovaného gólu na zápas.

Dvorského "cena" by mala stúpnuť

Bukala vyzdvihol aj výkony obrancu Maxima Štrbáka a útočníka Dalibora Dvorského v stretnutí proti Kanade, obaja si podľa neho polepšia v preddraftových rebríčkoch.

Štrbák sa podľa odborníka umiestni v budúcoročnom drafte na 35. až 40. pozícii a aj Dvorského "cena" by mala stúpnuť. V doterajších rebríčkoch bol zväčša v prvej desiatke.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 25. september 2023

horoskopy na dnes pondelok 25 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Sentimentálne nálady sú na príťaž nielen vám, ale aj vášmu okoliu. Nemali by ste sa stále ľutovať, radšej konečne urobte konkrétne kroky, na nápravu súčasného stavu.

Býk 21.4. - 21.5.

Vašu citlivú dušu podporí človek, ktorého ste poznali len z videnia. Dobre si však premyslite, či vaše novo prebudené city neohrozia harmóniu v partnerskom zväzku.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte pocit, že sa všetci sprisahali proti vám? Situácia sa zmení po absolvovaní rozhovoru, ktorý vás čaká okolo obeda. Zosilnie vaša slabosť pre opačné pohlavie.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnešok je priaznivý pre tých, ktorí potrebujú nové nápady a inšpiráciu. Venujte pozornosť aj zdanlivým maličkostiam, ktoré sa neskôr môžu ukázať ako rozhodujúce.Všetky Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie