• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Slafkovský odišiel naspäť do Kanady, cíti sa stopercentne fit a je pripravený začať trénovať

Slafkovský odišiel naspäť do Kanady, cíti sa stopercentne fit a je pripravený začať trénovať

Počas hokejového „voľna" sa okrem tréningu venoval aj škole, rodine a kamarátom.

2.8.2023 (SITA.sk) - Už viac ako rok je hokejový život slovenského útočníka Juraja Slafkovského otočený naruby. Po úspechoch vo farbách slovenskej reprezentácie sa pred rokom stal v zámorskej NHL draftovou jednotkou a následne podpísal zmluvu s klubom Montreal Canadiens. Všetky oči boli uprené na jeho výkony a vo farbách Habs odohral 39 duelov s bilanciou 4 góly a 6 asistencií.

Pripravený na ďalšiu sezónu

Štartov aj bodov mohlo byť viac, v januári však jeho súťažný ročník predčasne ukončilo zranenie kolena. Nasledovala liečba, rehabilitácia a v súčasnosti už sa mladý košický rodák cíti stopercentne fit.

Už pred odchodom z Montrealu na konci sezóny som korčuľoval a už vtedy som sa cítil s kolenom dobre, odvtedy sa to len zlepšovalo a spevňovalo," povedal Slafkovský tesne pred odletom do zámoria, kde sa v nasledujúcom období bude pripravovať na svoju druhú sezónu v NHL. „Budem trénovať a neviem, či mi dajú ešte nejaké voľno, alebo aký bude program," pokračoval. Do Montrealu odletel v úvode tohto týždňa.

Ciele si necháva pre seba

Hokejové „voľno" využil mladý slovenský hokejista napríklad na maturitu, okrem školy sa však naplno venoval zlepšovaniu v každom možnom ohľade, aby sa do NHL vrátil ešte silnejší.

Z Montrealu sa zaujímali o to, ako sa mi darí, či už v škole alebo v príprave," prezradil. Pred odletom do Kanady verí, že je dobre pripravený: „Verím, že to pôjde tak, ako má. Ciele nejaké mám, ale nechám si ich pre seba."

Slávny a samostatný

Počas prvej sezóny v zámorí býval v náhradnej rodine, teraz už bude bývať sám. „V Kanade mi chýbalo naše jedlo, ale najmä rodina a kamaráti," komentoval Slafkovský a pokračoval: „Už budem bývať sám a verím, že čoskoro prichýlim Filipa (Mešára, pozn.). Uvidíme, ako sa nám bude dariť. Verím, že zostaneme obaja spolu."

Smerom ku kamarátovi Filipovi Mešárovi s úsmevom poznamenal: „Budem len rád, ak sa mu podarí dostať do NHL. Už vlani mal dobrý kemp a bol v ňom celkom dlho. Myslím si, že teraz, keď na sebe popracuje a dobre sa napapá", tak má šancu aj na NHL."

Úspech v mladom veku so sebou v prípade Slafkovského priniesol aj slávu, jeho tvár je mimoriadne známa. Platí to pre Kanadu a dvojnásobne pre rodné Košice. „V Košiciach sa snažím vyhýbať centru, ale viem sa pokojne prejsť aj po meste. Občas ma síce niekto zastaví, ale to k tomu patrí," dodal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie