• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Slafkovský je druhý najmenej vyťažovaný hráč Montrealu, ale snaží sa učiť v každom zápase. Svoje výkony hodnotí ako priemerné

Slafkovský je druhý najmenej vyťažovaný hráč Montrealu, ale snaží sa učiť v každom zápase. Svoje výkony hodnotí ako priemerné

Slafkovský utŕžil aj niekoľko tvrdých bodyčekov, čo je vzhľadom na jeho robustnú postavu prekvapujúce.

29.11.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejový reprezentant Juraj Slafkovský považuje svoje doterajšie výkony v sezóne 2022/2023 za priemerné.

Osemnásťročný Košičan odohral ako úradujúca jednotka draftu nováčikov do zámorskej NHL spolu 16 zápasov v drese tímu Montreal Canadiens, strelil v nich tri góly a pridal dve asistencie.

Po tvrdom zákroku nedohral

Utŕžil aj niekoľko tvrdých bodyčekov, čo je vzhľadom na jeho robustnú postavu prekvapujúce.

"S mojimi proporciami by som nemal dostávať také hity, ale niekedy sa to stane. Možno by som mal lepšie sledovať hru. Stalo sa to však rýchlo a teraz na tom už nezáleží," povedal Slafkovský pre denník Montreal Gazette.

Piatkový duel proti Chicagu Blackhawks (3:2 po samostatných nájazdoch) opustil predčasne po čistom, ale tvrdom zákroku od Jason Dickinsona.

Neskôr v rámci tradície pozval spoluhráčov na drahú večeru do luxusnej reštaurácie a spolu s ďalšími nováčikmi v tíme zaplatili účet.

Veľký skok oproti Fínsku

Bronzový medailista zo ZOH 2022 v Pekingu je zatiaľ druhý najmenej vyťažovaný hráč v mužstve Habs, v priemere odohral 10:58 min v každom zápase.

"Bolo to dobré. Nič výnimočné ani príliš zlé, také priemerné. Musím sa zlepšiť. Snažím sa učiť v každom dueli, mal som lepšie aj horšie obdobia," zhodnotil Slafkovský prvú štvrtinu základnej časti aktuálneho ročníka. Je rád, že po drafte mohol naskočil priamo do NHL a udržal sa tam.

"Je to veľký skok oproti Fínsku, kde som hral v minulej sezóne. Som šťastný, že sa môžem učiť, ako hrať v tejto lige priamo v nej a nemusím prechádzať nižšími súťažami. Som naozaj rád, že tu môžem byť. Každý deň budem robiť maximum pre to, aby som sa zlepšoval," doplnil úradujúci vicemajster fínskej Liigy s klubom TPS Turku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskop na dnes Utorok 7. február 2023

horoskop na dnes utorok 7 februar 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 7. február 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Býk 21.4. - 21.5.

Vďaka optimistickému prístupu prežijete dnešok bez problémov. Nesplníte síce to, čo ste si predsavzali, ale máte dobrý dôvod na spokojnosť. Aj zajtra bude deň.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niekto, na kom vám veľmi záleží, vás dnes prekvapí láskou a vrúcnosťou. Prijmite city s radosťou, otáľanie môže vyvolať nedorozumenie.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty vám prinesú šťastie v súkromnom živote. Nejaká nová šanca vás vyľaká, ale predsa pozbierate odvahu a sebavedomie. Už večer urobíte prvé kroky.


Všetky Horoskopy pre Utorok 7. február 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie