• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Slafkovský je druhý najmenej vyťažovaný hráč Montrealu, ale snaží sa učiť v každom zápase. Svoje výkony hodnotí ako priemerné

Slafkovský je druhý najmenej vyťažovaný hráč Montrealu, ale snaží sa učiť v každom zápase. Svoje výkony hodnotí ako priemerné

Slafkovský utŕžil aj niekoľko tvrdých bodyčekov, čo je vzhľadom na jeho robustnú postavu prekvapujúce.

29.11.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejový reprezentant Juraj Slafkovský považuje svoje doterajšie výkony v sezóne 2022/2023 za priemerné.

Osemnásťročný Košičan odohral ako úradujúca jednotka draftu nováčikov do zámorskej NHL spolu 16 zápasov v drese tímu Montreal Canadiens, strelil v nich tri góly a pridal dve asistencie.

Po tvrdom zákroku nedohral

Utŕžil aj niekoľko tvrdých bodyčekov, čo je vzhľadom na jeho robustnú postavu prekvapujúce.

"S mojimi proporciami by som nemal dostávať také hity, ale niekedy sa to stane. Možno by som mal lepšie sledovať hru. Stalo sa to však rýchlo a teraz na tom už nezáleží," povedal Slafkovský pre denník Montreal Gazette.

Piatkový duel proti Chicagu Blackhawks (3:2 po samostatných nájazdoch) opustil predčasne po čistom, ale tvrdom zákroku od Jason Dickinsona.

Neskôr v rámci tradície pozval spoluhráčov na drahú večeru do luxusnej reštaurácie a spolu s ďalšími nováčikmi v tíme zaplatili účet.

Veľký skok oproti Fínsku

Bronzový medailista zo ZOH 2022 v Pekingu je zatiaľ druhý najmenej vyťažovaný hráč v mužstve Habs, v priemere odohral 10:58 min v každom zápase.

"Bolo to dobré. Nič výnimočné ani príliš zlé, také priemerné. Musím sa zlepšiť. Snažím sa učiť v každom dueli, mal som lepšie aj horšie obdobia," zhodnotil Slafkovský prvú štvrtinu základnej časti aktuálneho ročníka. Je rád, že po drafte mohol naskočil priamo do NHL a udržal sa tam.

"Je to veľký skok oproti Fínsku, kde som hral v minulej sezóne. Som šťastný, že sa môžem učiť, ako hrať v tejto lige priamo v nej a nemusím prechádzať nižšími súťažami. Som naozaj rád, že tu môžem byť. Každý deň budem robiť maximum pre to, aby som sa zlepšoval," doplnil úradujúci vicemajster fínskej Liigy s klubom TPS Turku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie