• Dnes je: Štvrtok 30. júna 2022 meniny má Melánia

Slafkovský a Nemec mieria na NHL Combine, možno pôjdu aj ďalší Slováci

Slafkovský a Nemec mieria na NHL Combine, možno pôjdu aj ďalší Slováci

Slovenskí hokejisti Juraj Slafkovský a Šimon Nemec by mali patriť medzi najvyššie draftovaných nováčikov do zámorskej NHL v tomto roku.

27.5.2022 (Webnoviny.sk) - Po dvojročnej odmlke pre pandémiu koronavírusu sa v americkom Buffale opäť uskutoční preddraftové testovanie hráčov známe pod názvom NHL Combine, na ktorom by sa mali predstaviť aj mladí slovenskí hokejisti Juraj Slafkovský so Šimonom Nemcom.

Testovanie najväčších talentov

Slafkovský viedol konečný preddraftový rebríček skautov zámorskej NHL medzi hráčmi pôsobiacimi v Európe, Nemec v ňom skončil tretí.

Testovanie najväčších nádejí pred tohtoročným draftom nováčikov sa bude konať v dňoch 30. mája až 4. júna. Samotný vstupný draft NHL 2022 sa uskutoční 7. a 8. júla v kanadskom Montreale.

"NHL Combine je pre hráčov obrad prechodu na ceste do NHL. Je to udalosť, na ktorú sa kluby profiligy aj talentovaní mladíci tešia. Celý hokejový svet uvítal návrat plných ligových sezón aj s play-off a už sa nemôže dočkať tejto udalosti. Bude to záverečné predstavenie hráčov pred draftom, ktoré pozostáva z rozhovorov, lekárskych a kondičných testov. Hráči budú môcť byť prvýkrát v kontakte s NHL a kluby sa pokúsia zistiť čo najviac o budúcich hviezdach súťaže," vysvetlil riaditeľ Centrálneho skautingu NHL Dan Marr, citoval ho oficiálny web profiligy.


Európsky preddraftový rebríček

Od pondelka do piatka budúceho týždňa absolvujú kluby individuálne rozhovory s hráčmi, na stredu sú naplánované lekárske prehliadky a na sobotu kondičné testy, ktoré sa skladajú z 11 disciplín.


Na preddraftové testovanie pozvala NHL dokopy 96 hokejistov - 63 útočníkov, 30 obrancov a troch brankárov. Zatiaľ nezverejnila menný zoznam hráčov, ale mali by v ňom byť všetky najväčšie nádeje. Okrem Slafkovského a Nemca by sa mohli udalosti zúčastniť aj ďalší Slováci.


V európskom preddraftovom rebríčku skončil útočník Filip Mešár z HK Poprad na 20. pozícii, za ním boli Adam Sýkora (42. miesto), Alex Šotek (45.), Pavol Štetka (116.), Jakub Križan (127.), Sebastian Nahalka (128.), Luca Krakovský (132.) a Jakub Kopecký (135.). V severoamerickom rebríčku sú zo Slovákov Servác Petrovský (58. miesto), Marián Moško (89.) a Jozef Viliam Kmec (186.).Najčítanejšia najnovšia správa

Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 619 infikovaných aj jedno úmrtie

koronavirus na slovensku pribudlo 619 infikovanych aj jedno umrtie

PCR testy potvrdili v stredu na Slovensku 619 pozitívnych na koronavírus. Laboratóriá ich v daný deň vykonali 1 675.

Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Za uplynulý deň pribudlo jedno úmrtie na COVID-19. Od začiatku pandémie si nový koronavírus vyžiadal už 20 147 obetí. V nemocniciach je hospitalizovaných 238 pacientov s ochorením COVID-19. Počet zaočkovaných stúpol o 38 osôb.

Slovensko hlási nárast prípadov subvariantu BA.5 omikron, na pozore by sa mali mať naďalej hlavne dve skupiny ľudí

Ostatné dva týždne na Slovensku evidujeme nárast prípadov subvariantu BA.5 omikron. Prípady subvariantov omikronu BA.4 a primárne BA.5 rastú naprieč krajinami Európskej únie, Portugalsko je za vrcholom vlny. Na brífingu po rokovaní vlády to povedal riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz Matej Mišík.

Odborníci podľa Mišíka hodnotia riziko reinfekcie koronavírusom ako vysoké. Rovnako rýchlosť šírenia koronavírusu považujú za vysoké riziko.

Riziko hospitalizácie je podľa odborníkov nízke. Napriek celkovej nízkej rizikovosti pre populáciu však naďalej upozorňujú seniorov a ľudí s chronickými chorobami na zvýšenú opatrnosť.

Zavádzanie reštrikčných opatrení Mišík nepredpokladá. Primárnym cieľom protiepidemických opatrení je okrem ochrany najzraniteľnejších ľudí zachovanie takzvanej bielej medicíny a minimálne alebo žiadne obmedzovanie ekonomiky a spoločenského života.

Odborník radí sa pred letnou dovolenkou zaočkovať proti koronavírusu, nie všetky krajiny sú na tom tak dobre ako my

Cestujúci pred odchodom do zahraničia by napriek výrazne zlepšenej epidemickej situácii vo svete mali naďalej sledovať informácie o vývoji pandémie.

Podľa epidemiológa ministerstva zdravotníctva a lekára Petra Sabaku nie všetky krajiny sú na tom tak dobre ako Slovensko, ale nie je dôvod na obavy.

Vo svete sa šíria opičie kiahne

Odborník odporúča pred cestou na letnú dovolenku v zahraničí dať sa očkovať proti ochoreniu COVID-19 tým, ktorí ho neprekonali a nie sú zaočkovaní.

„Inak nie je potrebné dodržiavať žiadne zvláštne opatrenia. V prípade opičích kiahní je treba mať na pamäti, že vírus sa prenáša úzkym kontaktom s nakazeným,“ upozornil vo štvrtok Sabaka s tým, že sa neprenáša vzduchom tak ako COVID-19.

„Ak sa človek nevystavuje úzkemu kontaktu s viacerými ľuďmi v oblastiach s vyšším výskytom opičích kiahní, ako napríklad Londýn alebo Madrid, tak je riziko nákazy minimálne,“ uviedol epidemiológ.

Delta sa veľmi rýchlo šírila

Tohtoročné leto je po dvoch rokoch podľa Sabaku už bezpečné na cestovanie. „Minulú sezónu bola situácia ovplyvnená najmä tým, že sa šíril v Európe nový variant koronavírusu, ktorý na Slovensku nebol. Delta variant bol omnoho nákazlivejší a smrteľnejší,“ pripomenul. Preto ľudí vyzývali dovolenkovať na Slovensku a aby sa pri pobyte v zahraničí dali zaočkovať.


„Situácia je tento rok iná, pretože jednotlivé varianty a subvarianty sú vo svete viac-menej rovnomerne rozložené, čo sa týka ochorenia COVID-19. Momentálne neexistuje variant alebo subvariant, ktorý by sme si mohli na Slovensko zavliecť,“ povedal Sabaka. Relatívne dobrou správou pre dovolenkárov je podľa neho aj to, že v súčasnosti nie sú krajiny, kde by sa koronavírus šíril citeľne viac ako na Slovensku.

Očkovaní si môžu užívať dovolenku naplno

Tvrdí, že ľudia sa tak pri vycestovaní do zahraničia nemusia obávať výrazne horšej situácie. Pri kontakte s inými ľuďmi odporúča dodržiavať isté opatrenia, hoci nie sú výrazne obmedzujúce.


„Ten, kto už prekonal ochorenie COVID-19 alebo je zaočkovaný, a ak by sa aj na dovolenke nakazil subvariantom koronavírusu omicron, ktorý momentálne všade dominuje, tak ochorenie by nemalo byť vážne a nemalo by mať väčšie následky,“ ubezpečil Sabaka.


Ľudia, ktorí toto ochorenie prekonali a sú očkovaní tromi dávkami, sa podľa neho v podstate nemusia obávať a môžu si dovolenku užiť ako v predpandemickom období.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie