• Dnes je: Sobota 21. júla 2018 meniny má Daniel

Skvelá Vlhová je tretia po prvom kole slalomu Svetového pohára v Záhrebe

Skvelá Vlhová je tretia po prvom kole slalomu Svetového pohára v Záhrebe

Petra Vlhová bola pred rokom v záhrebskom slalome druhá za Veronikou Velez-Zuzulovou, tá teraz v Chorvátsku neštartuje.

ZÁHREB 3. januára (WebNoviny.sk) - Favorizovaná Američanka Mikaela Shiffrinová je priebežnou líderkou 1. kola slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok v chorvátskom Záhrebe. Mladá americká reprezentantka ako líderka hodnotenia SP predviedla výbornú jazdu, ktorou deklasovala konkurenciu.

Druhej najlepšej v cieli Švajčiarke Wendy Holdenerovej nadelila 1,41 s. Tretia priečka patrí slovenskej reprezentantke Petre Vlhovej s odstupom 1,61 s na líderku. Tieto výsledky platia po odjazdení elitnej tridsiatky pretekárok 1. kola, na čele poradia by sa už nemalo nič zmeniť.

Shiffrinová s červeným číslom

Petra Vlhová vstúpila do piateho slalomu sezóny v pozícii dvojky hodnotenia disciplíny, červené číslo vedúcej ženy Svetového pohára má spomenutá Shiffrinová.


Slovenka od začiatku zaostávala za Američankou a na prvom medzičase za ňou bola o 38 stotín sekundy. Na druhom bol rozdiel 0,62 s a v cieli až 1,61 s. Dvadsaťdvaročná Slovenka do 2. kola pôjde z tretieho miesta v pozícii pretekárky útočiacej na pódium.

Druhé kolo má o štart o 16:30

Petra Vlhová bola pred rokom v záhrebskom slalome druhá za Veronikou Velez-Zuzulovou, tá teraz v Chorvátsku neštartuje. Slovenka v predchádzajúcom slalome v rakúskom Lienzi v závere decembra skončila piata. V pondelok v nórskom Osle bola piata aj v paralelnom slalome.

Prvé kolo slalomu v Záhrebe pokračuje zvyškom 67-členného štartovného poľa. Druhé kolo s tridsiatkou najlepších má štart o 16.30 h.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

  • Záhreb (Chor.)


Slalom žien – 1. kolo: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 52,99 s, 2. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,41 s, 3. Petra Vlhová (SR) +1,61, 4. Bernadette Schildová (Rak.) +1,97, 5. Frida Hansdotterová (Švéd.) +2,04, 6. Estelle Alphandová (Švéd.) +2,23

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie