• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Skúsený Tomáš Tatar môže byť stále prínosom pre kluby profiligy, tvrdí expert Adam Vingan

Skúsený Tomáš Tatar môže byť stále prínosom pre kluby profiligy, tvrdí expert Adam Vingan

Tomáš Tatar patrí medzi najznámejších neobmedzených voľných hráčov v NHL, ktorí si stále nenašli angažmán na budúcu sezónu.

9.7.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar patrí medzi najznámejších neobmedzených voľných hráčov v zámorskej NHL, ktorí si stále nenašli angažmán na budúcu sezónu. Medzi najlepších štyroch "nezamestnaných" zaradil 32-ročného krídelníka aj expert Adam Vingan z kanadskej televízie Sportsnet.

Úspešný hráč

Tatar zarábal v ostatných dvoch sezónach 4,5 milióna dolárov ročne, no toľko už zrejme nedostane. Od začiatku ročníka 2018/2019 zaznamenal v priemere 21 gólov a 52 bodov v základnej časti, no v play-off za ten čas nazbieral dokopy len štyri body v 27 zápasoch.

Pokles výkonnosti vo vyraďovacích bojoch u neho nastal nielen v New Jersey, ale aj v jeho predošlých pôsobiskách Montreal Canadiens a Vegas Golden Knights. Podľa Vingana však Tatar zažil vydarený ročník 2022/2023 a stále si zaslúži zmluvu v NHL.

Dokáže udržať krok s najlepšími

"V ostatnej sezóne strelil siedmykrát v 12-ročnej kariére aspoň 20 gólov. New Jersey dosiahlo s ním na ľade 1,05 gólu nad očakávania na 20 minút hry pri rovnovážnom počte hráčov na ľade, čím sa Tatar zaradil na delené 19. miesto z 503 útočníkov v lige, ktorí odohrali aspoň 100 minút," analyzoval odborník dopad slovenského reprezentanta na výkony "diablov".

"Tatar rozhodne ťažil zo spolupráce s Nicom Hischierom, ale nebol pri ňom len do počtu. Patril medzi najefektívnejších útočníkov v lige, v počte gólových šancí pri hre piatich proti piatim sa umiestnil na 26. priečke zo 49 hráčov na svojom poste. Dokázal udržať krok s najlepšími korčuliarmi, keď sa dostali do protiútoku. Tímy, ktoré hľadajú produktívneho hráča za rozumnú cenu, by mali uvažovať o Tatarovi," myslí si Vingan.

Viac k téme: slovenský hokejový útočník
Zdroj: SITA.sk - Skúsený Tomáš Tatar môže byť stále prínosom pre kluby profiligy, tvrdí expert Adam Vingan © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie