• Dnes je: Štvrtok 09. decembra 2021 meniny má Izabela

Skupina G20 rokuje o zavedení globálnej minimálnej dane, iniciatívu podporilo 131 krajín

Skupina G20 rokuje o zavedení globálnej minimálnej dane, iniciatívu podporilo 131 krajín

Súčasťou balíka daňových zmien, ktoré navrhuje Organizácia pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD), je aj snaha, aby najväčšie nadnárodné firmy platili dane v krajinách, kde zarábajú prostredníctvom online podnikania, aj keď tam nemusia mať fyzické sídl

9.7.2021 (Webnoviny.sk) - Skupina G20 pracuje na dohode o podpore opatrení, ktoré by nadnárodným korporáciám zabránili vyhýbať sa plateniu daní. Ministri financií 20 najväčších ekonomík sveta budú v piatok a sobotu diskutovať o návrhu amerického prezidenta Joea Bidena, aby globálne pôsobiace firmy platili minimálnu daňovú sadzbu na úrovni 15 percent.

Iniciatívu začiatkom mesiaca podporilo 131 krajín v rámci rokovaní pod záštitou Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD).

Súčasťou navrhovaného balíka daňových zmien je aj snaha, aby najväčšie nadnárodné firmy platili dane v krajinách, kde zarábajú prostredníctvom online podnikania, aj keď tam nemusia mať fyzické sídlo. Ministri financií skupiny G20 na stretnutí v talianskych Benátkach zmeny pravdepodobne podporia. Komplexná reforma daňového systému však môže naraziť v americkom Kongrese, kde ju odmietajú republikáni.

Viac k téme: dane, minimálna globálna daň

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie