• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Skrinky do kúpeľne: Praktické riešenie

Skrinky do kúpeľne: Praktické riešenie

Využívanie vysokých skriniek v kúpeľniach sa stáva stále častejším riešením, nakoľko poskytujú významné množstvo úložného priestoru.

Typy skriniek do kúpeľne

Momentálne je na trhoch dostupná široká paleta kúpeľňových skriniek, variabilné v aspektoch ako materiál, dizajn, funkčnosť a veľkosť. Skrinka do kúpeľne považovaná za neoddeliteľný prvok každej kúpeľne by mala byť vyberaná dôkladne. Medzi najobľúbenejšie patrí skrinka pod umývadlo. Tieto skrinky sa vyznačujú svojou praktickosťou a efektívnym využitím miesta a sú ideálnym riešením pre menšie kúpeľne, keďže ponúkajú dostatočné úložné priestory bez nadmerného zaberania miesta.

Naopak, skrinky určené na montáž na stenu predstavujú excelentný výber pre väčšie kúpeľne, poskytujúc pritom obrovské množstvo úložného priestoru a často s atraktívnym dizajnom.

Ďalší variant predstavujú vysoké skrinky, tie prinášajú maximálnu kapacitu úložnej plochy a teda uprednostňovane pri rodinách s deťmi. A napokon, existuje možnosť voľby skriniek s integrovaným osvetlením, ktoré môžu byť praktickou a zároveň štýlovou alternatívou, zlepšujúcou viditeľnosť v kúpeľni. Každý typ skrinky do kúpeľne prináša svoje unikátne výhody a nevýhody a konečná voľba je ovplyvnená individuálnymi potrebami každého jednotlivého zákazníka.

Skrinka pod umývadlo - dôležitý prvok v každej kúpeľni

Podstatným prvkom každej kúpeľne je skrinka pod umývadlo. Je to skrinka, ktorá má nielen estetickú hodnotu, ale tiež praktické využitie. Predovšetkým pôsobí ako elegantná dekorácia, ktorá zásadne prispieva k celkovému dojmu z vybavenia kúpeľne. Vzhľadom na jej exponované miesto je dôležité, aby jej dizajn a farebnosť boli harmonicky zladené s ostatnou časťou interiéru.


Z hľadiska praktickej funkcionality má skrinka pod umývadlo tiež svoje opodstatnenie. Ponúka dostatočné množstvo úložného priestoru pre rôzne predmety potrebné v každodennom použití. Svoje miesto tu nájdu napríklad uteráky, mydlo či šampóny a rovnako aj rôzne druhy čistiacich prostriedkov.


Dôležitým faktorom pri výbere skrinky pod umývadlo je dbať na jej kvalitu a odolnosť materiálu. Keďže v kúpeľni sú časté zmeny teploty a vlhkosti, malo by sa preferovať použitie takého materiálu na výrobu skriniek, ktorý vydrží tieto podmienky bez akýchkoľvek škôd. Skrinky vysokej kvality môžu pretrvať aj niekoľko desiatok rokov bez nutnosti ich nahradiť.


Stručne povedané, skrinka pod umývadlo je nenahraditeľnou súčasťou každej kúpeľne. Okrem toho, že dodáva interiéru štýlovosť, je tiež mimoriadne praktická a funkčná. Nezáleží na tom, či máte v pláne renovovať svoju staršiu kúpeľňu alebo len hľadáte novinku vo forme skrinky - dôkladné zváženie všetkých aspektov jej výberu by ste mali považovať za samozrejmé.


Praktická Vysoká skrinka do kúpeľne: Ako správne vybrať a kde umiestniť?

Využívanie vysokých skriniek v kúpeľniach sa stáva stále častejším riešením, nakoľko poskytujú významné množstvo úložného priestoru. Tento aspekt je mimoriadne výhodný pre menšie kúpeľne, kde má každý centimeter svoju neoceniteľnú hodnotu.


Vysoké skrinky určené do kúpeľní sprostredkúvajú potrebný úložný priestor, čo je obzvlášť dôležité pre rodiny s deťmi alebo domácnosti s limitovanou kapacitou. S ich použitím sa efektívne pretavuje vertikálna dimenzia kúpeľne na prístupné miesto pre uloženie veľkého počtu potrieb bez nutnosti obsadiť rozsiahly podlahový priestor. Vyznačujú sa dlhou životnosťou a sú navrhnuté tak, aby odolali vlhkosti a teplu.


Okrem užitočných výhod môže byť vysoká skrinka do kúpeľne aj elegantným doplnkom. Široká škála dizajnov a materiálov umožňuje nájsť skrinku, ktorá sa harmonicky zapojí do akéhokoľvek dekoru. Bez ohľadu na to, či je prostredie moderné alebo tradičné, existuje vysoká skrinka, ktorá bude do daného priestoru dokonale ladiť. Teda, vysoké skrinky určené do kúpeľní sú nielen funkčné, ale aj esteticky atraktívne, čo pridáva hodnotu akejkoľvek kúpeľni.

Závesná skrinka do kúpeľne: Moderný doplnok pre každú kúpeľňu

Moderná a praktická, závesná skrinka do kúpeľne, predstavuje prehľadné zariadenie daného priestoru. Tento prvok neupúta pozornosť len svojim vzhľadom, ale i funkčnosťou, ktorú oceníte najmä počas každodennej osobnej hygieny. Pravda je však taká, že nájsť ideálnu skrinku nie je vždy jednoduchou úlohou. Je nevyhnutné brať do úvahy nielen jej estetický rozmer, ale tiež praktické uplatnenie s cieľom naplniť všetky vaše potreby a očakávania.


Aj keď sa môže zdať, že hlavným dôvodom za zaradením závesných skriniek do interiéru bola ich štýlovosť, ich primárna úloha spočíva vo funkcii uskladnenia. Poskytujú dostatočný priestor na uskladnenie kozmetiky, uterákov a ďalších prvkov kúpeľňovej výbavy. Jednou z ich výhod je, že neponechávajú viditeľný neporiadok, čo dodáva priestoru dojem upravenosti a prehľadnosti.


Existuje široká škála závesných kúpeľňových skriniek v mnohých variantoch, od moderných minimalistických dizajnov po tradičnejšie verzie. Kľúčovým faktorom je tiež materiál, z ktorého sú tieto skrinky vyrobené. Je nevyhnutné posúdiť jeho odolnosť voči vlhkosti a teplu pri výbere, aby bola dlhovekosť skrinky zaistená.


Voľba správnej skrinky do kúpeľne je o niečo náročnejší proces, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Avšak investícia do kvalitnej závesnej skrinky sa rozhodne oplatí, keďže pridáva kúpeľni nielen estetický rozmer, ale aj funkčnosť. Vynikajúca skrinka podporuje organizovanosť prostredia, čo napokon vedie ku komfortnejšiemu a uvoľnenému používaniu tohto priestoru.

Zrkadlová skrinka do kúpeľne: Krása a funkčnosť v jednom

Toto riešenie významne uľahčuje každodenné rituály, pričom paralelne pridáva priestoru silný estetický element. Skrinky s integrovaným zrkadlom v sebe kombinujú mnohostrannosť aj dostatočný úložný priestor na umiestnenie kozmetických produktov, liekov a ďalších nevyhnutných predmetov. Svojou unikátnosťou a širokou škálou variantov tento typ skriniek dokáže uspokojiť najrôznejšie požiadavky a vkus.


Zrkadlové skrinky do kúpeľne stoja na pevných pilieroch kvality materiálov a precíznosti spracovania. Mnohé modely sa pýšia funkciami ako výklopné či posuvné dvere, ktoré umožňujú nenáročný prístup ku uloženým produktom. Dômyselným navrhnutím skriniek sa umožňuje využitie každého dostupného centimetra. Skrinky sú často konštruované z materiálov vysokej kvality, odolných proti vlhkosti a teplotám, čo garantuje ich dlhodobú prevádzku aj pri frekventovanom využívaní.

Skrinka so zrkadlom do kúpeľne je nielen užitočným prínosom, ale tiež estetickým prvkom interiéru.
Najčítanejšia najnovšia správa

Vežu ikonického kostolíka vo Vysokých Tatrách zachraňujú, je v predhavarijnom stave

vezu ikonickeho kostolika vo vysokych tatrach zachranuju je v predhavarijnom stave

8.12.2023 (SITA.sk) - Už niekoľko rokov pokračujú vo Vysokých Tatrách snahy o záchranu sakrálnej kultúrnej pamiatky – Kostola Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Na ikonický kostolík z roku 1888 natrafia turisti smerujúci k lanovke na Hrebienok.

Kým v predošlých rokoch tam občianske združenie (OZ) Zachráňme poklady Tatier obnovilo strechu, počas uplynulého leta rozbehlo kroky k záchrane veže kostola, vážne narušená je jej drevená konštrukcia. Ako ďalej agentúru SITA informoval člen OZ Pavol Bayer, v prípade neriešenia problematických stĺpov vznikne havarijná situácia.

Veže sú poškodené hnilobou

Demontáž vrchných kameňov vstupného schodiska v septembri 2023 ukázala, že južné stĺpy veže kostola sú vo veľmi zlom stave. Ako vysvetlil Bayer, ich stav je podľa statika predhavarijný. Nosné časti stĺpov veže sú poškodené hnilobou, v jednom prípade na približne 70 percent, v druhom na asi 60 percent.

„Sadnutie, naklonenie veže je možné kedykoľvek, čím by vznikla havarijná situácia s ďalekosiahlymi dôsledkami, či už pre opravu veže samotnej, alebo nutné uzatvorenie pešej a cestnej komunikácie a parkovacích plôch nachádzajúcich sa priamo pred vežou kostola,“ ozrejmil predseda OZ.

Výzva Obnov si svoj dom

Ešte pred príchodom mrazov ale stihli zabetónovať základy, na ktorých budú v novom roku namontované dočasné oceľové podpery veže.

„Tie by mali pomôcť veži prečkať zimu a čas, kým sa usuší drevo, ktorými sa nahradia zhnité časti. Po ukončení opravy budú podpery znovu odstránené,“ priblížil Bayer. Nové drevo sa už podľa jeho slov suší v kaplnke v Novom Smokovci, predtým než poputuje do vákuovej sušičky.

Problémom pri všetkých snahách združenia sú však financie. Na opravu stĺpov a dolnej časti veže je podľa rozpočtu potrebných 47-tisíc eur, z toho disponuje OZ zatiaľ sumou 900 eur. S projektom sa tak zapojilo do výzvy Obnov si svoj dom.

V minulosti so žiadosťou uspelo, keď získalo financie na výmenu dreveného šindľa na celom kostole, čo vyriešilo problém so zatekaním do chrámu. Aj naďalej má však zriadený transparentný účet, prispieť na záchranu pamiatky tak môže ktokoľvek.

Opravy kostola v jednotlivých etapách

Samotné opravy kostola boli pôvodne rozdelené do šiestich etáp. Zahŕňajú výmenu strešnej krytiny, opravu vstupného schodiska a veže kostola, odvod zrážkovej vody z okolia kostola. Oprava hlavnej lode i samotného interiéru by mala prísť na rad ako posledná, keďže v rámci celkovej opravy sa postupuje podľa akútnosti poškodenia. Urgentné je tiež schodisko.

„Vyzerá to tak, že je na suti, nemá základy, pod schodmi vidieť dutinu. Všetko sa hýbe, travertínové stupne sa dokonca polámali. Bude to potrebné rozobrať. Sondážnymi prácami sa základ schodiska nenašiel, bude preto nutné spraviť betónové schodisko, na ktoré sa poukladajú travertínové bloky,“ opísal člen združenia Bayer.

Kostol v Starom Smokovci dal postaviť spišský biskup Juraj Császka na žiadosť arcikňažny Klotildy v roku 1888. Projekt vyhotovil architekt Gedeon Majunke zo Spišskej Soboty. Kostol bol postavený vo vysokohorskom alpskom štýle, ktorého charakteristickým znakom je hrázdené murivo.

To znamená, že konštrukcia kostola je drevená a steny sú vyplnené murivom. Štíty kostola sú bohato vyrezávané a zdobené. Kostolík patrí medzi najkrajšie stavby nielen v Starom Smokovci, ale aj v celých Vysokých Tatrách. Jeho súčasťou sú vitráže na oknách, ktoré zhotovil akademický maliar Vincent Hložník so svojou manželkou a dcérou.

Problémy nastali aj s pôvodnou vežou, ktorá sa kvôli slabým základom naklonila. V roku 1932 bola veža demontovaná a nad vchodom bol urobený jednoduchý prístrešok. V roku 1959 kostol rekonštruovali a bola postavená aj nová veža,“ informovalo OZ Zachráňme poklady Tatier.


Počasie