• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Škriniar hráčom zápasu medzi Inter Miláno a FC Liverpool, napriek výhre jeho tím do štvrťfinále nejde (video)

Škriniar hráčom zápasu medzi Inter Miláno a FC Liverpool, napriek výhre jeho tím do štvrťfinále nejde (video)

Slovenský obranca tvrdí, že z Ligy majstrov odchádzajú s charakterom a vztýčenou hlavou.

9.3.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský obranca Milan Škriniar sa stal hráčom zápasu FC Liverpool - Inter Miláno v utorňajšej odvete osemfinále futbalovej Ligy majstrov.

Taliansky majster napriek víťazstvu 1:0 na Anfield Road skončil svoje tohtosezónne účinkovanie v prestížnej súťaži. Prvý zápas na domácom trávniku prehral 0:2.

Odchádzali so vztýčenou hlavou

Škriniar bol od začiatku zápasu pevnou oporou obrany hostí. Skvelý bol najmä jeho zákrok pri hlavičke kapitána domácich Virgila van Dijka, ktorá mala gólové parametre.

“Som smutný z toho, že sme vypadli. Odchádzame však so vztýčenou hlavou. Ukázali sme charakter. Verili sme, že to dokážeme, ešte viac po strelenom góle,“ uviedol dvadsaťsedemročný Slovák.

Všetko skomplikovala druhá žltá karta

V druhom polčase po hodine hry skóroval strelou z hranice šestnástky Lautaro Martínez. Krátko na to šance hostí na postup výrazne znížil Alexis Sánchez, keď za šľapák dostal druhú žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy. Liverpool si v záverečnej polhodine postup postrážil.

“Hrať s desiatimi hráčmi proti Liverpoolu je ťažké. Rozhodca uvidel faul a dal druhú žltú kartu, takže to bolo správne,“ doplnil Škriniar.

Hosťom sa v Liverpoole zranili Stefan de Vrij aj Marcelo Brozovič.

“Dúfam, že ich problémy nie sú vážne, pretože sú pre nás veľmi dôležití. Máme pred sebou ligu aj Taliansky pohár. Musíme vynaložiť maximálne úsilie. Takéto výkony ako ten proti Liverpoolu nám pomáhajú rásť,“ prezradil Škriniar.

Inter na druhom mieste v tabuľke Serie A zaostáva za mestským rivalom AC Miláno o dva body, ale má zápas k dobru.

“Na Anfielde sme urobili maximum. Z týchto dvoch zápasov vychádzame ako lepší tím,“ uviedol tréner talianskeho majstra Simone Inzaghi.

Prvá prehra Liverpoolu v sezóne

Víťaz Ligy majstrov z roku 2019 postúpil do štvrťfinále štvrtýkrát za posledných päť rokov. V osemfinálovej odvete zaznamenal prvú tohtosezónnu prehru v Lige majstrov. V závere mal šancu na vyrovnanie Mohamed Salah, ktorý trafil bránkovú konštrukciu.

“Na začiatku sme sa trápili. V druhom polčase sme lepšie podržali loptu. Najdôležitejšie je, že sme postúpili. Dúfam, že v ďalšom zápase budeme lepší,“ uviedol po zápase najlepší strelec "The Reds".

Kvality Interu ocenil aj Klopp

Inter Miláno je prvým tímom, ktorému sa podarilo vyhrať na Anfield Road po 366 dňoch. Posledné víťazstvo si odtiaľ predtým odniesol Fulham.

“Inter je naozaj dobrý tím, ktorý je nastavený na takéto zápasy. Sú to bojovníci a som rád, že proti nim nehráme každý deň,“ prezradil tréner domácich Jürgen Klopp pre televíznu stanicu BT Sport.

FC Liverpool je stále v hre o štyri tituly v tejto sezóne. Minulý mesiac vyhral Ligový pohár, je vo štvrťfinále FA Cupu a na 6 bodov stiahol náskok Manchestru City na čele Premier League.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Prokurátor vydal pokyn na opätovné obvinenie piatich zo siedmich osôb v kauze Gorila

prokurator vydal pokyn na opatovne obvinenie piatich zo siedmich osob v kauze gorila

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Alexander Feník vydal pokyn na opätovné obvinenie piatich zo siedmich osôb, ktorým bolo v kauze Gorila zrušené obvinenie. Uviedol to na utorkovom brífingu na pôde ÚŠP v Pezinku. „Ja som sa stotožnil s väčšinou tých podozrení," povedal.

Dôvod na zrušenie obvinenia siedmim osobám bol podľa neho čisto formálno-procesný. Doplnil, že je potrebné, aby podozrenia voči osobám boli preverené procesne čistým spôsobom. Pokiaľ ide o dve osoby, ktorým by obvinenie nemalo byť vznesené, Feník konštatuje nedostatočný dôkazný stav. „V prípade týchto osôb sa jednalo o podozrenie na porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku," uviedol prokurátor.

Dôvod na zrušenie obvinení

Dôvodom na zrušenie obvinení podľa Feníka konkrétne bolo, že vyšetrovateľka prípadu Martina Babacsová v období rokov 2018 až 2022 pôsobila ako obecná poslankyňa, pričom za výkon funkcie poberala odmenu. V takomto prípade sa jej však podľa prokurátora zo zákona prerušuje výkon funkcie.

Viaceré úkony v rámci vyšetrovania tak budú musieť byť zopakované. Podľa neho však ide v tomto prípade o „relatívne v normálnom čase ukončené vyšetrovanie", pričom by mohlo byť ukončené do roku alebo roku a pol.

Dve rozhodnutia o sťažnostiach

V trestnej veci vyšetrovanej špecializovaným tímom Gorila dozorujúci prokurátor v uplynulých dňoch vydal dve rozhodnutia o sťažnostiach proti vzneseným obvineniam, pričom dve sťažnosti obvinených, týkajúcich sa uznesení o vznesení obvinenia z apríla 2023, zamietol ako nedôvodné, a na podklade ďalších siedmich sťažností napadnuté uznesenie o vznesení obvinenia z novembra 2022 zrušil a vec vrátil na nové konanie a rozhodnutie vyšetrovateľovi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Informovala o tom v pondelok 19. februára hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Zuzana Drobová.

Zároveň dozorujúci prokurátor vo vzťahu k podozrivým konaniam, ktoré boli predmetom zrušeného uznesenia, vydal pokyn na ďalší procesný postup za účelom odstránenia nedostatkov formálno-procesného charakteru, pre ktoré dospel k záveru o potrebe zrušenia rozhodnutia vyšetrovateľky,“ uviedla Drobová.

Opätovné vznesenie obvinenia

K zrušeniu jedného z uznesení vyšetrovateľky došlo podľa nej v záujme zamedzenia pochybnosti o procesnej čistote postupu a stavu pri vydaní uznesenia.

Súčasne uložený pokyn smeruje k opätovnému vzneseniu obvinenia (ak tomu nebude brániť zmena v úprave premlčacích dôb v prípade nadobudnutia platnosti a účinnosti aktuálne prejednávanej novely Trestného zákona) proti tým podozrivým, u ktorých to opodstatňuje doposiaľ nazhromaždený dôkazný materiál, za súčasného odstránenia aj menej podstatných nedostatkov formulácie skutkového stavu a cizelácie právnej kvalifikácie,“ vysvetlila hovorkyňa.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila ešte v novembri 2022 finančníka Jaroslava Haščáka, bývalého ministra hospodárska Jirka Malchárka, bývalú predsedníčku výkonného výboru Fondu národného majetku SR Annu Bubeníkovú a ďalšie osoby zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Haščák čelil tiež obvineniu pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Celkovo vo veci obvinili sedem osôb.

Jirko Malchárek a Anna Bubeníková boli okrem založenia zločineckej skupiny stíhaní aj pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Ďalším obvineným bol bývalý člen výkonného výboru Fondu národného majetku Jozef Jurica. Ten bol tiež obvinený zo založenia zločineckej skupiny, pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Medzi obvinenými figuruje bývalý podpredseda výkonného výboru štátneho Fondu národného majetku z čias vlády SDKÚ Peter Huňor. NAKA ho stíhala okrem založenia zločineckej skupiny aj pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Obvinení boli aj Vladimír Rigász a Stanislav Reguli pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.


Počasie