• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Školy nebudú musieť zaviesť tri hodiny telocviku pre každú triedu, ministerstvo vydalo metodické usmernenie

Školy nebudú musieť zaviesť tri hodiny telocviku pre každú triedu, ministerstvo vydalo metodické usmernenie

Novovymenovaný minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Daniel Bútora počas tlačovej besedy predsedu vlády a členov vlády v presscentre úradu vlády.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR vydalo metodické usmernenie k tretej hodine telesnej výchovy týždenne. Na tlačovej besede o tom informoval minister školstva Daniel Bútora.

Základné školy by na základe novely školského zákona mali mať minimálne 3 hodiny telocviku týždenne. Základná škola podľa usmernenia splní toto pravidlo, ak už teraz odučí celkovo tri a viac hodín telesnej výchovy týždenne. Ako uviedol Bútora, nie je potrebná zmena rámcových učebných plánov.

Pre stredné školy legislatíva predpisovala minimálne 2 hodiny telesnej výchovy týždenne. Stredná škola podľa ministra splní navrhovaný najmenší počet, ak už teraz vyučuje v súčte 2 a viac hodín telocviku týždenne. Ani v ich prípade nie je potrebná zmena rámcových učebných plánov.

Minister Bútora podotkol, že ak školy majú záujem i kapacity na tretiu hodinu telesnej, môžu na to využiť disponibilné hodiny. Dodal, že podporujú šport na školách a zámer legislatívy považuje za dobrý, bol by však rád, ak by sa v budúcnosti premietol do vyšších prostriedkov na školskú infraštruktúru.

Od 1. septembra tohto roka mali mať žiaci na základných školách tri hodiny telesnej výchovy do týždňa. Poslanci prelomili veto prezidentky, ktorá navrhovala posunúť účinnosť schváleného zákona na 1. september 2025 bez ohľadu na typ základnej školy a na to, či škola disponuje telocvičňou. Prezidentka Zuzana Čaputová síce návrh novely školského zákona nepodpísala, vďaka prelomeniu jej veta poslancami parlamentu však bude platiť. Návrh novely školského zákona predložila do Národnej rady SR skupina poslancov z hnutí OĽaNO a Sme rodina. Parlament v máji schválil, že od septembra tohto roka budú mať žiaci základných škôl povinné minimálne tri hodiny telesnej výchovy týždenne a stredoškoláci dve. Zároveň schválil aj pozmeňujúci návrh, ktorý stanovil odklad jej účinnosti do 1. septembra 2025 pre školy, ktoré nemajú k 31. augustu 2023 prístup k telocvični. Tento odklad o dva roky platí aj pre štvrtý ročník cirkevných škôl. Je to z dôvodu, že vo štvrtom ročníku je v aktuálnom rámcovom učebnom pláne k dispozícii len jedna disponibilná hodina, ktorú cirkevné školy väčšinou využívajú na predmet náboženstvo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie