• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Škoda Enyaq v roku 2024: vyšší výkon pohonného ústrojenstva, kratší čas nabíjania a ešte dlhší dojazd

Škoda Enyaq v roku 2024: vyšší výkon pohonného ústrojenstva, kratší čas nabíjania a ešte dlhší dojazd

Škoda Auto predstavuje pre modelový rok 2024 rozsiahlu technickú modernizáciu modelového radu Enyaq.

8.12.2023 (SITA.sk) -

  • Modelový rok 2024 prináša rozsiahle technické vylepšenia rodiny Enyaq a rozšírenie portfólia o nový rad výbavy Laurin & Klement
  • Nové výkonové verzie 85 a 85x s 210 kW*, verzia RS teraz s výkonom 250 kW*
  • Vylepšenia v oblasti správy batérie a nová funkcia predhrievania batérie skracujú čas nabíjania pod 30 minút

Obľúbený čisto elektrický model značky Škoda je vôbec po prvýkrát k dispozícii aj vo výbavovom stupni Laurin & Klement, ktorý sa môže pochváliť bohatou štandardnou výbavou. Technické vylepšenia prinášajú ešte výkonnejšie pohonné jednotky, kratší čas nabíjania a dlhší dojazd. Okrem toho nový softvér vozidla ponúka nové, intuitívnejšie používateľské rozhranie.

Martin Jahn, člen predstavenstva Škoda Auto za oblasť predaja a marketingu, hovorí: "Náš modelový rad Enyaq nám pomohol naštartovať elektromobilitu vo veľkom štýle. Len za prvých deväť mesiacov roku 2023 sme zaznamenali približne 55 000 dodávok zákazníkom na celom svete, čo predstavuje medziročný nárast o viac ako 47 %. Tento úspech nás zároveň motivuje k ďalšiemu zlepšovaniu modelu. Pozorne sme načúvali našim zákazníkom a preto v novom modelovom roku predstavujeme nový výbavový rad Enyaq L&K, ešte výkonnejšie a efektívnejšie pohonné jednotky a novú verziu softvéru s rozhraním infotainmentu, ktoré má viac funkcií a je intuitívnejšie ako kedykoľvek predtým."

Viac výkonu, dlhší dojazd a vizuálne detaily v súlade s novou firemnou identitou

V modelovom roku 2024 nahradia predchádzajúce výkonové verzie 80 a 80x nové, efektívnejšie a výkonnejšie varianty 85 a 85x. Tie, podobne ako športové modely RS, dokážu vyvinúť maximálnu rýchlosť 180 km/h a sú vybavené novým, výkonnejším pohonným ústrojenstvom s pokročilým synchrónnym elektromotorom s permanentným magnetom umiestneným na zadnej náprave. V modeli Enyaq 85 sa v porovnaní s predchádzajúcim modelom Enyaq 80 výkon zvýšil o 60 kW na 210 kW*. Enyaq 85x s pohonom všetkých kolies má takisto výkon 210 kW*, čo je o 15 kW viac ako predchádzajúca verzia. Model Enyaq RS má teraz výkon 250 kW*, čo predstavuje nárast o 30 kW. Optimalizovaný akumulátor s ešte pokročilejším riadením prevádzkovej teploty zvyšuje dojazd na viac ako 560 km pre Enyaq 85 a viac ako 570 km pre Enyaq Coupé 85. Základná verzia modelu Enyaq 60 zostáva technicky nezmenená. Nápisy na piatych dverách modelov Enyaq pre rok 2024, ako aj všetky ostatné logá, sú teraz v súlade s novou firemnou identitou značky Škoda. Nápis Enyaq na piatych dverách je po novom bez prípony "iV".

Zvýšený výkon nabíjania a kratší čas nabíjania pre verzie s pohonom všetkých kolies

Verzie Enyaq 85x a Enyaq RS s pohonom všetkých kolies teraz ponúkajú ešte lepší nabíjací výkon až do 175 kW, a to vďaka zvýšenej rýchlosti nabíjania jednosmerným prúdom na rýchlonabíjacích staniciach. Nabíjanie vysokonapäťovej batérie s kapacitou 82 kWh (77 kWh netto) z 10 % na 80 % kapacity teraz trvá len 28 minút, čo je o 8 minút alebo 22 % rýchlejšie ako predtým. Verzia Enyaq 85 s pohonom zadných kolies naďalej podporuje maximálnu nabíjaciu kapacitu 135 kW.

Nová verzia softvéru vozidla zvyšuje funkčnosť

Vďaka novej verzii softvéru vozidla teraz rad Enyaq podporuje funkciu predhrievania batérie. Tá ohrieva batériu pri príprave na nabíjanie jednosmerným prúdom aj v chladnom počasí, čím sa rýchlosť nabíjania optimalizuje až o 22 %. Nové rozhranie má tiež intuitívnejšiu štruktúru menu v infotainmente. Vodič si tak môže nastaviť tlačidlá na rýchle spustenie najčastejšie používaných nastavení vozidla a aplikácií. Infotainment s navigáciou disponuje väčšou plochou a novou grafickou podobou máp. Medzi ďalšie novinky v tejto verzii softvéru patrí nový bezkľúčový systém Kessy. Ten teraz automaticky zamkne dvere vo chvíli, keď sa majiteľ s kľúčom vzdiali od vozidla.

Enyaq L&K ponúka bohatú štandardnú výbavu

Ponuku vozidiel Enyaq dopĺňa elegantný model Enyaq L&K. Tento obľúbený stupeň výbavy sa dodáva s bohatou štandardnou výbavou, ktorá zahŕňa predné svetlomety Matrix-LED a zadné svetlá Top LED s animovanými smerovkami, ako aj prednú masku Crystal Face s chrómovým rámčekom osvetleným 131 LED diódami. Enyaq L&K sa dodáva s exkluzívnymi 20" alebo 21" diskami z ľahkých zliatin. Predný a zadný nárazník, ako aj difúzor a vonkajšie spätné zrkadlá, majú detaily v sofistikovanej farbe sivá Platinum. Bočné prahy sú lakované vo farbe karosérie. V interiéri sa Enyaq L&K môže pochváliť elektricky ovládanými, vyhrievanými a ventilovanými prednými sedadlami s pamäťovou a masážnou funkciou a logom L&K vyšitým na opierkach hlavy.

* Maximálny elektrický výkon bol stanovený v súlade s globálnou technickou normou OSN (UN-GTR.21). Maximálny jazdný výkon je k dispozícii pri najvyššom možnom stave nabitia a v optimálnom rozsahu prevádzkových teplôt vysokonapäťovej batérie. Množstvo dostupného jazdného výkonu, ktoré je k dispozícii pre danú jazdnú situáciu, závisí od premenných, ako je najmä stav nabitia, teplota alebo vek vysokonapäťového akumulátora.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie