• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Skautov z medzinárodného jamboree evakuuje viac ako tisícka autobusov, takúto situáciu zažívajú prvýkrát za 100 rokov

Skautov z medzinárodného jamboree evakuuje viac ako tisícka autobusov, takúto situáciu zažívajú prvýkrát za 100 rokov

Hrozba v podobe búrky prišla len pár dní po tom, ako museli stovky účastníkov ošetriť pre horúčavy.

8.8.2023 (SITA.sk) - Viac ako tisícka autobusov odváža skautov z medzinárodného jamboree pred blížiacou sa tropickou búrkou Khanun. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého so sprievodom autobusov pomáhajú vrtuľníky a policajné autá.

Kritika organizácie a zariadení

Hrozba v podobe búrky pritom prišla len niekoľko dní po tom, ako museli stovky účastníkov ošetriť pre ťažkosti spôsobené teplom.

Svetové skautské jamboree v Saemangeume, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 40-tisíc mladých ľudí zo 155 krajín, bolo od začiatku poznačené chorobami a kritikou jeho organizácie a zariadení.

Horúčavy a búrka

Je to prvý raz za viac ako 100 rokov konania svetových skautských jamboree, keď musíme čeliť takýmto zložitým problémom,“ uviedol v oficiálnom vyhlásení Ahmad Alhendawi zo Svetovej organizácie skautského hnutia. Podujatie malo podľa neho „veľkú smolu v súvislosti s bezprecedentnými horúčavami“ a prichádzajúcou búrkou.

Konvoj autobusov začal v utorok o 9:00 miestneho času presúvať skautov zo Saemangeumu do vnútrozemia vrátane Soulu a okolitej provincie Kjonggi.

Juhokórejský prezident v súvislosti s riešením situácie skrátil svoju dovolenku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie