• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Simon: Nechceme byť súčasťou chaosu, za ktorý môže aj Heger (video)

Simon: Nechceme byť súčasťou chaosu, za ktorý môže aj Heger (video)

V nedeľu na rokovaní odmietli ponuku strany Demokrati na volebnú spoluprácu.

22.5.2023 (SITA.sk) - Spojená strana Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana trvá na stanovisku, že nebude súčasťou chaosu.

Povedal to v pondelok na tlačovej besede Zsolt Simon zo spojenej strany v reakcii na to, že v nedeľu na rokovaní odmietli ponuku strany Demokrati na volebnú spoluprácu.

Nie každý človek vie byť politikom

Podľa neho nejde o žiadne nové stanovisko, pretože ich strana deklarovala tento postoj od začiatku. Za súčasný chaos na Slovensku je podľa neho zodpovedný aj Eduard Heger (Demokrati).

„Musíme povedať, že ani núteným odchodom z vlády sa človek nezmení a nezbaví sa zodpovednosti za chaos. Rovnako ako nie každý človek môže byť lekárom, nie každý človek vie byť povolaním politikom,“ zhodnotil Simon.

Alternatíva pre stredopravého voliča

Zdôraznil, že sa profilujú ako alternatívne riešenie pre stredopravého voliča, ktorý nechce návrat Roberta Fica (Smer-SD) a mafie, ale ani pokračovanie súčasného chaosu. Chcú si zachovať svoju tvár, pretože to pokladajú za svoju silnú stránku.

„My sme neprestreli červený koberec Robertovi Ficovi, aby sa vrátil, my sme to nespôsobili. Medzi nami nie je nikto, kto by sedel vo vláde Roberta Fica a ani nikto, kto by nepomáhal chaosu rozpadnutej vlády,“ skonštatoval Simon.

Dodal, že mienia prinášať riešenia, ktoré nie sú šité horúcou ihlou. Pripomenul, že už v utorok ráno môže predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) vyhlásiť voľby do parlamentu a nechcú žiadne riešenia na poslednú chvíľu. Zároveň sa spýtal, prečo ich Heger nepozval na rokovanie na sobotu ráno, ale až na nedeľu večer.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie