• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Šimko: Konflikt s políciou odštartovalo nepodpísanie nominácie stíhaného policajta do funkcie (video)

Šimko: Konflikt s políciou odštartovalo nepodpísanie nominácie stíhaného policajta do funkcie (video)

Spor o vymenovanie policajta podľa exministra predchádzal konfliktom v súvislosti so statusmi o kontrole polície a vražde v Dubnici nad Váhom.

19.7.2023 (SITA.sk) - Konflikt exministra vnútra Ivana Šimka s vedením Policajného zboru a policajnej inšpekcie odštartovalo jeho nepodpísanie nominácie stíhaného policajta na pozíciu v inšpekcii. Bývalý minister to povedal na stredajšej tlačovej konferencii.

Nie je len automat na podpisovanie

„Ja som ani nevedel o koho ide (podľa medializovaných informácii sa jedná o Pavla Ďurku, pozn. SITA), až keď som sa opýtal, tak som túto informáciu dostal," povedal Šimko.

Návrh preto podľa vlastných slov nepodpísal a o veci hovoril s povereným riaditeľom inšpekcie Petrom Juhásom. „On mi povedal, že do toho nechcú zaťahovať mňa, a preto to urobia v rámci svojej pôsobnosti," uviedol exmninister Šimko.

Podľa vlastných slov v tejto súvislosti Juhása požiadal, aby s vymenovaním stíhaného policajta počkal mesiac, pokiaľ sa Šimko s celou vecou neoboznámi. „Riaditeľ inšpekcie to (dosadenie do funkcie, pozn. SITA) napriek tomu urobil. Mne sa to nepáčilo, ale neodvolal som ho," zdôraznil Šimko s tým, že šéfovi inšpekcie chcel dať druhú šancu. „Ukázalo sa, že minister nie je len automat na podpisovanie," vyhlásil Šimko.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Nezvolil najsprávnejšie slová

V tejto súvislosti Šimko priznal, že v statusoch možno nezvolil najsprávnejšie slová.

„Ale viem, že mnohí, čo tvrdia, že mi nerozumejú alebo posúvajú význam mojich slov, v skutočnosti veľmi dobre vedia, čo chcem povedať, len chcú niečo iné," skonštatoval exminister.

Šimko zároveň odmietol, že by zasahoval do vyšetrovania trestných káuz. „Do práce polície a orgánov činných v trestnom konaní som nikdy nezasahoval a nikdy som to ani nechcel," doplnil bývalý minister vnútra.

Viac k téme: Minister vnútra SR, Odvolanie z funkcie
Zdroj: SITA.sk - Šimko: Konflikt s políciou odštartovalo nepodpísanie nominácie stíhaného policajta do funkcie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie