• Dnes je: Pondelok 16. júla 2018 meniny má Drahomír

Silvester Foto: Svet veľkolepými ohňostrojmi víta Nový rok 2018

Silvester Foto: Svet veľkolepými ohňostrojmi víta Nový rok 2018

Vítanie nového roku 2018.

BRATISLAVA 31. decembra (WebNoviny.sk) - Aktualizované VIDEO Nový kalendárny rok 2018 začína už o jedenástej hodine stredoeurópskeho času na ostrovných štátoch Kiribati a Samoa.

Postupne sa pridávajú ďalšie štáty. O dvanástej hodine SEČ vítali nový rok na Novom Zélande.

O hodinu neskôr rok 2018 privítali na Novom Zélande, kde sa v uliciach a na plážach zišli desaťtisíce ľudí. V Aucklande oslávili päťminútovým ohňostrojom z televíznej veže Sky Tower. Ohňostroje naopak zrušili na neďalekom ostrove Waiheke, kde tak miestne úrady museli urobiť pre sucho a nedostatok vody pre požiarnikov.

Oblohu nad mostom Harbour Bridge v austrálskom Sydney rozžiaril menší ohňostroj už o 21:00 miestneho času (11:00 SEČ), aby si ho mohli užiť aj rodiny s deťmi. Príchod roku 2018 v meste oslávili aj o polnoci masívnou svetelnou šou a ohňostrojom, na ktoré sa podľa predpokladov prišlo pozrieť zhruba milión ľudí. Organizátori na ohňostroj použili osem ton pyrotechniky, ktorá vytvorila 100-tisíc rôznych efektov vrátane dúhovej svetelnej kaskády oslavujúcej nedávno prijatú legislatívu umožňujúcu homosexuálne manželstvá v krajine.

Ďalšími krajinami, ktoré v najbližších hodinách privítajú nový rok budú Japonsko a Južná Kórea o 16:00 stredoeurópskeho času či Singapur, Filipíny a Čína o hodinu neskôr. Ako posledné obývané územie na svete sa s rokom 2018 zvíta Americká Samoa, keď na Slovensku bude poludnie prvého januára.

Kiribati a Samoa

Nový Zéland

Japonsko

Moskva

Sydney

Spojené arabské emiráty

Paríž

Berlín

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie