• Dnes je: Pondelok 26. októbra 2020 meniny má Demeter

Silný vietor vyvrátil strom v Starom meste a zničil štyri autá (foto)

Silný vietor vyvrátil strom v Starom meste a zničil štyri autá (foto)

Stromy v pokročilom veku často vyzerajú na prvý pohľad ako zdravé, avšak vo vnútri môžu byť vážne poškodené.

12.5.2020 (Webnoviny.sk) - V bratislavskom Starom Meste v pondelok popoludní spadol strom a poškodil štyri autá. Mestská časť o tom informovala na sociálnej sieti.

"V dôsledku silného nárazového vetra spadol jeden z pagaštanov konských rastúcich v záhrade ZŠ Milana Hodžu na Podjavorinskej ulici," uviedlo Staré Mesto a doplnilo, že strom, ktorý sa zrútil na Zochovu ulicu, poškodil štyri autá parkujúce na ceste.

Majitelia budú odškodnení

"Mrzia nás škody, ktoré pád stromu spôsobil, mestská časť je proti takýmto udalostiam poistená, takže majitelia budú odškodnení. Sme radi, že nikto nebol zranený," doplnila mestská časť. Následky udalosti pomáhali odstraňovať bratislavskí hasiči a dobrovoľní hasiči zo Starého Mesta.

Strom mal listnatú korunu

Strom podľa mestskej časti pri jarnej obhliadke nevykazoval žiadne poškodenia a aj v čase pádu mal listnatú korunu plnú kvetov.

"Až nehoda ukázala, že jeho kmeň poškodila výduť takmer v celej dĺžke," vysvetlilo Staré Mesto a doplnilo, že stromy v pokročilom veku často vyzerajú na prvý pohľad ako zdravé, avšak vo vnútri môžu byť vážne poškodené.
Viac k téme: pád stromu, počasie, silný vietor

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie