• Dnes je: Sobota 12. júna 2021 meniny má Zlatko

Silný vietor si vyžiadal desiatky zásahov hasičov, najviac ich potrápili popadané stromy

Silný vietor si vyžiadal desiatky zásahov hasičov, najviac ich potrápili popadané stromy

Hasiči odporúčajú v prípade silného vetra neparkovať vozidlá pod stromami, elektrickými stĺpmi a stožiarmi, billboardmi alebo inými rizikovými miestami.

13.4.2021 (Webnoviny.sk) - Hasiči v súvislosti so silným vetrom vykonali do utorkového rána celkovo 26 zásahov. Najviac výjazdov uskutočnili v Bratislavskom kraji, kde boli privolaní k 20 udalostiam. Išlo najmä o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií, elektrických vedení a zo zaparkovaných vozidiel.

V niekoľkých prípadoch zasahovali pri strhnutých strechách z budov. V tlačovej správe o tom informovala Katarína Križanová z komunikačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Pred príchodom vetra doma pozatvárať a zaistiť okná a dvere, na záhrade, terase či balkóne upevniť predmety, ktoré by pod vplyvom vetra mohli spadnúť a ohroziť okolie.

Ďalej radia vytvoriť zvieratám žijúcim na dvore dočasné útočisko, pretože predmety pohybujúce sa pod vplyvom vetra im môžu ublížiť. Ľudia by sa počas silného vetra mali zdržiavať v bezpečných objektoch a obmedziť prechádzky v lese a šoférovanie.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasieZdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie