• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Silný štát znamená lacnejšie potraviny a energie, tvrdí Pellegrini a je aj za tvrdý postih niektorých politikov (video)

Silný štát znamená lacnejšie potraviny a energie, tvrdí Pellegrini a je aj za tvrdý postih niektorých politikov (video)

Strana Hlas-SD je pripravená po voľbách budovať silný štát v kľúčových oblastiach.

3.8.2023 (SITA.sk) - Silný štát znamená lacnejšie potraviny, lacnejšie energie, lepšie zdravotníctvo a aj tvrdý postih politikov za ich zlyhania. Uviedol to predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini s tým, že vybudovanie silného štátu, ktorý reálne pomôže ľuďom, je jedinou cestou na zlepšenie života ľudí po parlamentných voľbách. Strana Hlas-SD to uviedla v tlačovej správe a vyhlásila, že sú pripravení začať po voľbách s okamžitým budovaním silného štátu v kľúčových oblastiach.

Kontrola strategických podnikov

Ako informoval predseda strany, do ústavy chcú presadiť sociálne a pracovné práva.

Presadíme plán na vyrovnanie regionálnych rozdielov, aby nikto nebol potrestaný za to, v ktorej časti Slovenska žije a pracuje. Pre lacnejšie potraviny okamžite zavedieme jasné pravidlá pre obchodné reťazce a výrazne podporíme domácich výrobcov zdravých a tunajších potravín," uviedol Pellegrini s tým, že sú pripravení urobiť konkrétne kroky na získanie kontroly štátu nad strategickými podnikmi, aby mohol garantovať konečnú cenu energií pre spotrebiteľov.


V zdravotníctve budeme investovať do nových špičkových nemocníc, v ktorých nájdu tú najlepšiu opateru všetci, nielen bohatí,“ doplnil Pellegrini.

Tri požiadavky na novú vládu

Ako strana pripomenula, v apríli odštartovala Národnú petíciu za zmenu, v ktorej viac ako 200-tisíc ľudí vyslovilo súhlas s tromi požiadavkami na novú vládu a to, aby pre zastavenie zvyšovania cien energií a potravín vrátila kontrolu štátu nad strategickými energetickými spoločnosťami a nad trhom potravín a aby dôchodcom garantovala 13. dôchodok a ľuďom v núdzi mimoriadnu finančnú pomoc.


Treťou požiadavkou je, aby vláda znížila platy politikov, ak sa im nepodarí zastaviť prepad životnej úrovne Slovákov. „Sme presvedčení, že máme od ľudí mandát,“ uzavrel Pellegrini.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie