• Dnes je: Sobota 04. februára 2023 meniny má Veronika

Silné dažde vyvolali na talianskom ostrove Ischia zosuv pôdy, nezvestných je najmenej 12 ľudí

Silné dažde vyvolali na talianskom ostrove Ischia zosuv pôdy, nezvestných je najmenej 12 ľudí

Z neďalekého Neapola vyslali do akcie posily, no tie mali pre nepriaznivé počasie problémy dostať sa na Ischiu.

26.11.2022 (Webnoviny.sk) - Po zosuve pôdy vyvolanom silnými dažďami na talianskom ostrove Ischia zostáva nezvestných minimálne 12 ľudí.

Taliansky minister vnútra Matteo Piantedosi uviedol, že zatiaľ neboli potvrdené žiadne úmrtia, aj keď taliansky vicepremiér Matteo Salvini predtým informoval o najmenej ôsmich obetiach. „V tejto chvíli nie sú potvrdené žiadne úmrtia,“ povedal Piantedosi.

Tlačová agentúra ANSA uviedla, že sa zrútilo najmenej 10 budov. Minimálne 100 ľudí uviazlo v izolovaných častiach ostrova a starosta vyzval obyvateľov, aby zostali doma.

Hasiči naďalej pokračujú v záchranných prácach. Z neďalekého Neapola vyslali do akcie posily, no tie mali pre nepriaznivé počasie problémy dostať sa na Ischiu motorovým člnom alebo helikoptérou.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Na diaľnici D1 sa stala reťazová nehoda, zrazilo sa osem áut

na dialnici d1 sa stala retazova nehoda zrazilo sa osem aut

4.2.2023 (Webnoviny.sk) - Na diaľnici D1 smere od Popradu na Prešov v 365. kilometri hlási polícia reťazovú dopravnú nehodu. Ako pre agentúru SITA potvrdila prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, ide o zrážku asi ôsmich vozidiel. Podľa jej slov zatiaľ nie sú hlásené vážne zranenia, úsek je ale neprejazdný.

Polícia na sociálnej sieti informovala, že na miesto sa aktuálne presúvajú záchranné zložky.


Počasie