• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Šikanózne prepadnutie Koteka je demonštráciou moci a sily z čias mečiarizmu, tvrdí Šimečka (video)

Šikanózne prepadnutie Koteka je demonštráciou moci a sily z čias mečiarizmu, tvrdí Šimečka (video)

Koteka zastavila inšpekcia s majákmi a s krajským prokurátorom za to, že nemal súhlas na použitie služobného auta.

7.11.2023 (SITA.sk) - Šikanózne prepadnutie funkcionára policajnej inšpekcie Ladislava Koteka na jeho rannej ceste do práce je demonštráciou moci a sily, ktorú si pamätáme z čias mečiarizmu a o ktorej sme dúfali, že sa už nikdy nevráti. Povedal to v utorok na tlačovej besede predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka.

Nemal súhlas na použitie auta

Reagoval tým na to, že Koteka zastavila inšpekcia s majákmi a s krajským prokurátorom za to, že nemal súhlas nadriadeného na použitie služobného auta. Jeho nadriadeného len v piatok odvolali z funkcie.

To, čo sa nám odohráva pred očami, je vendeta Smeru a Hlasu,“ skonštatoval Šimečka. Aj táto akcia bude podľa jeho slov jedným z dôvodov, pre ktoré budú žiadať mimoriadnu schôdzu parlamentu s cieľom odvolať nového ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka.

Každý jeho ďalší deň v úrade a každý jeho krok dokazuje, že dôveru nikdy nemal získať,“ myslí si šéf progresívcov.

Zurian vyvrátil svoje slová

Bývalý policajný prezident a dnes poslanec za PS Jaroslav Spišiak povedal, že nový šéf policajnej inšpekcie Branislav Zurian svojimi prvými krokmi vyvrátil to, čo hovoril na vypočutí na brannobezpečnostnom výbore minulý týždeň.

Povedal, že bude zabezpečovať ochranu policajtov, ktorí sú perzekvovaní a krivo obviňovaní a stíhať len tých, ktorí si to naozaj zaslúžia. Potvrdzuje sa, že to nie je pravda,“ vyhlásil Spišiak. Zurian mal podľa neho možnosť situáciu s používaním služobných motorových vozidiel policajtmi vyriešiť, a nie pristúpiť k takémuto kroku.

Postavil sa na stranu pomsty a zla

Mal navrhnúť nové nariadenie ministra vnútra, nové inštrukcie, ako sa služobné motorové vozidlá budú používať, preškoliť všetkých policajtov a následne vyvodzovať dôsledky. On však urobil to, čo vyhovuje jeho nutkaniu pomstiť sa policajtom, ktorí voči nemu zakročovali, a toto je veľmi zlé,“ zhodnotil Spišiak.

Zásah inšpekcie voči Kotekovi je podľa neho dôkazom, že sa postavil na stranu pomsty a zla. Zároveň kritizoval aj vymenovanie Diany Santusovej do vedenia policajnej inšpekcie.

Policajti mu zablokovali cestu

Funkcionár policajnej inšpekcie Ladislav Kotek v pondelok ráno nasadol do služobného vozidla pred domom v dedine Jablonové pri Malackách. Na ceste mu policajti so zapnutými majákmi zablokovali cestu.

Podľa advokáta Petra Kubinu, ktorý na prípad upozornil na sociálnej sieti, na ceste zasahovali niekdajší členovia tímu Oblúk, ktorí v lete 2021 začali stíhať vyšetrovateľov NAKA okolo Jána Čurillu. Kotekovi spolu s bratislavským krajským prokurátorom povedali, že začínajú trestné stíhanie pre neoprávnené používanie motorového vozidla.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie