• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Shiffrinová sa priblížila k ženskej rekordérke Vonnovej, 79 víťazstiev znamená pre Američanku veľa

Shiffrinová sa priblížila k ženskej rekordérke Vonnovej, 79 víťazstiev znamená pre Američanku veľa

Mikaela Shiffrinová je suverénnou líderkou tohtosezónneho poradia Svetového pohára.

29.12.2022 (Webnoviny.sk) - Američanka Mikaela Shiffrinová zaznamenala v stredu v rakúskom Semmeringu už 79. víťazstvo vo Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní. Ešte tri prvé priečky a dotiahne sa na historickú líderku tohto poradia - ďalšiu Američanku Lindsey Vonnovú.

Absolútnym rekordérom oboch pohlaví je Švéd Ingemar Stenmark s 86 víťazstvami, na neho stráca Shiffrinová sedem triumfov.

Vrcholy a pády

„Čo to znamená mať 79 víťazstiev? Znamená to pre mňa veľa, ale na túto otázku neviem odpovedať, pretože mám za sebou 12 alebo 13 rokov súťaženia, počas ktorých som zažila dobré aj zlé preteky, vrcholy a pády... Ostatné tri roky boli naozaj ťažké,“ povedala Shiffrinová.

Tá v tejto sezóne triumfovala dovedna päťkrát. Počas ostatných dvoch dní zvíťazila v obrovskom slalome v Semmeringu a vo štvrtok bude mať v tomto rakúskom stredisku v slalome príležitosť na „víťazný hetrik“.

Post líderky

„Je to celkom rovná trať a naozaj rýchla. Sú na nej hrbole. Je trochu ťažké lyžovať na takej málo zakrútenej trati, ale som naozaj šťastná, že sa mi to tak dobre podarilo,“ dodala 27-ročná rodáčka z Colorada.

V celkovom poradí SP si Shiffrinová v stredajšom obrovskom slalome upevnila post líderky. Vedie so ziskom 775 bodov a o 305 bodov pred Taliankou Sofiou Goggiovou. Tretia je Slovenka Petra Vlhová s odstupom 14 bodov na spomenutú Goggiovú.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie