• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Severný obchvat rýchlostnej cesty R4 Prešov plní míľniky načas, odovzdať ju majú v lete

Severný obchvat rýchlostnej cesty R4 Prešov plní míľniky načas, odovzdať ju majú v lete

Výstavba rýchlostnej cesty R4

Výstavba prvej etapy rýchlostnej cesty R4 Prešov – severný obchvat napreduje. Ako informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková, v nasledujúcom období diaľničiari položia asfaltové vrstvy na mostných objektoch a na vozovke.

Konečné terénne úpravy

V tuneli Bikoš pokračuje realizácia technologického vybavenia a posledné dokončovacie práce na konečných terénnych úpravách na oboch portáloch tunela. „V rámci výstavby prešovského obchvatu sa nám podarilo splniť všetky vopred stanovené míľniky načas,“ uviedla Žgravčáková.

Dodala, že v tuneli Bikoš sa v súčasnosti okrem dokončovania technológie montuje osvetlenie, inštalujú sa káble. Tuneloví špecialisti už dokončili montáž ventilátorov.

„Čo sa týka mostov, tam sa realizujú nosné konštrukcie, rímsy, montujú sa zvodidlá a zábradlie. Nosné konštrukcie už pripravujeme na položenie liateho asfaltu,“ doplnila hovorkyňa.

Úpravy svahov

Na trase rýchlostnej cesty sa buduje kanalizácia a ukladajú sa podkladové a asfaltové vrstvy vozovky. Takisto sa stavia oplotenie rýchlostnej cesty, budujú sa základy na protihlukovú stenu a verejné osvetlenie na severnej časti. „V neposlednom rade upravujeme svahy do finálnej podoby,“ uviedla Žgravčáková.

Prvá etapa severného obchvatu Prešova na R4 v dĺžke 4,3 kilometra, vrátane 1,15 kilometra dlhého tunela Bikoš, je vo výstavbe od leta 2019. Zmluvná cena výstavby úseku je takmer 143 miliónov eur bez DPH. Zhotoviteľom je združenie stavebných spoločností Váhostav – SK, a. s., Bratislava a TuCon, a. s., Žilina. Na stavbe je 155 stavebných objektov, deväť mostov a po dokončení ušetrí úsek motoristom približne desať minút cesty. Predpokladaná intenzita dopravy je na úrovni 15-tisíc vozidiel za deň. Plánovaný termín odovzdania je v lete tohto roka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie