• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Severná Kórea sa v najbližších dňoch pokúsi vypustiť vojenský špionážny satelit, ide už o tretí pokus

Severná Kórea sa v najbližších dňoch pokúsi vypustiť vojenský špionážny satelit, ide už o tretí pokus

Severná Kórea poskytla Japonsku informácie o štarte a o troch námorných zónach, kam môžu dopadnúť úlomky z rakety.

21.11.2023 (SITA.sk) - Severná Kórea v utorok oznámila Japonsku, že v nasledujúcich dňoch vypustí satelit. Je to zjavne jej tretí pokus dostať na obežnú dráhu vojenský špionážny satelit.

Dopad z úlomkov rakety

Japonská pobrežná stráž uviedla, že Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) upozornila Tokio, že plánuje vypustiť družicu v období medzi 22. a 30. novembrom. Severná Kórea poskytla Japonsku informácie o štarte, pretože japonská pobrežná stráž koordinuje a distribuuje informácie o námornej bezpečnosti vo východnej Ázii.

Oznámenie identifikovalo tri námorné zóny, kam môžu dopadnúť úlomky z rakety nesúcej satelit, pričom dve sú vo vodách medzi Kórejským polostrovom a Čínou a ďalšia vo Filipínskom mori, vyjadril sa hovorca pobrežnej stráže Kazuo Ogawa.

Tretí pokus o vypustenie satelitu

Oblasti sú podľa neho rovnaké, ako tie, čo KĽDR identifikovala pri svojich neúspešných pokusoch o vypustenie satelitu v máji a v auguste, čo naznačuje, že aj tretí pokus bude mať podobnú dráhu letu.

Japonský premiér Fumio Kišida požiadal predstaviteľov, aby sa skoordinovali s ostatnými krajinami a požiadali Severnú Kóreu o zrušenie vypustenia družice. Povedal tiež, že aktivovali japonské torpédoborce nesúce radary triedy Aegis a systémy protiraketovej obrany PAC-3 na Okinave, aby boli pripravené v prípade neočakávaného vývoja.

Činnosť Severnej Kórey je zakázaná

KĽDR upozornila Japonsko deň po tom, čo juhokórejská armáda varovala Pchjongjang, aby nepokračoval v plánovanom vypustení špionážneho satelitu.

Zároveň naznačila, že Soul by mohol pozastaviť mierovú dohodu medzi Južnou a Severnou Kóreou a obnoviť letecký dohľad v prvej línii ako odvetu za vypustenie satelitu.

Severná Kórea chce prevádzkovať špionážne satelity, aby sa vysporiadala s tým, čo nazýva eskalujúce vojenské hrozby pod vedením USA. Túto činnosť jej pritom zakazujú rezolúcie Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov, pretože je vnímaná ako krytie pre testovanie raketových technológií.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie