• Dnes je: Pondelok 04. marca 2024 meniny má Kazimír

Severná Kórea predstavila novú balistickú strelu, na prehliadke bola aj možná Kimova nástupkyňa

Severná Kórea predstavila novú balistickú strelu, na prehliadke bola aj možná Kimova nástupkyňa

Prítomnosť Kimovej dcéry na prehliadke podnietila špekulácie o tom, že ju pripravujú na to, aby sa stala budúcou líderkou krajiny.

9.2.2023 (SITA.sk) - Severná Kórea v stredu usporiadala veľkú vojenskú prehliadku, na ktorej pravdepodobne predstavila novú medzikontinentálnu balistickú strelu na tuhé palivo. Strela, ktorú možno otestujú v budúcich mesiacoch, bola jednou zo zhruba desiatky medzikontinentálnych striel na podujatí.

Prehlbujúce sa napätie s rivalmi

Ich bezprecedentný počet zdôrazňuje, ako krajina pokračuje v rozširovaní svojich vojenských spôsobilostí napriek obmedzeným zdrojom vzhľadom na prehlbujúce sa napätie so svojimi rivalmi. Štátna tlačová agentúra KCNA potvrdila, že na prehliadke boli rôzne zbrane schopné uniesť jadrové hlavice, vrátane taktických jadrových zbraní so schopnosťou zasiahnuť Južnú Kóreu.

Prehliadke, ktorá sa uskutočnila pri príležitosti 75. výročia založenia severokórejskej armády, sa prizeral aj vodca Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) Kim Čong-un a jeho druhorodená dcéra Kim Ču-ä. Bolo to piate verejné vystúpenie zhruba 10-ročného dievčaťa.

Špekulácie o budúcej líderke

V utorok Kim svoju dcéru zobral na návštevu vojakov. Prítomnosť Kimovej dcéry na prehliadke podnietila špekulácie o tom, že ju pripravujú na to, aby sa stala budúcou líderkou krajiny. Štátne médiá ju opisujú ako „rešpektovanú“ a „milovanú“.

Štátne médiá neinformovali, či Kim na prehliadke predniesol aj prejav. V pondelok sa severokórejský vodca stretol s poprednými predstaviteľmi severokórejskej armády a nariadil rozšírenie bojových cvičení. Eskaluje pritom už aj tak provokatívne správanie, ktoré zahŕňa demonštrácie zbraní a prehlbuje napätie medzi KĽDR, Južnou Kóreou a USA. Vlani Severná Kórea vykonala rekordný počet testov zbraní.

Hovorca zboru náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl počas brífingu informoval, že spolu so Spojenými štátmi dôsledne monitorujú fotografie a správy o prehliadke v Pchjongjangu, aby zhodnotili zbrane.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. marec 2024

horoskopy na dnes pondelok 4 marec 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. marec 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nepreceňujte svoje možnosti. Súčasné aspekty môžu vyvolať problémy v zdravotnom stave. Je možné, že budete musieť zmeniť doterajší spôsob života. Bude to na váš prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

K novým úlohám pristupujte pokojne. Impulzívne konanie by mohlo všetko iba skomplikovať. Nemalo by vám robiť väčší problém zvládnuť aj zložitejšie práce. Zbytočne neodbiehajte od problému.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Urobte čo sa dá, aby ste dokázali, že problematiku ovládate. Zasaďte sa za to, čo sledujete a prevezmite na seba aj zodpovednosť. Alibizmus nie je namieste.

Rak 22.6. - 22.7.

Dávajte si pozor, aby ste nespôsobili rozvrat medzi osobami v okolí. Vaše protichodné pocity vás do takého konfliktu môžu zamotať. Vyjadrujte sa opatrnejšie.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. marec 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie