• Dnes je: Piatok 02. júna 2023 meniny má Xénia

Sestričkám z vďaky, napísal Matovič na Facebooku. Asi sa mi sníva, reagoval Raši

Sestričkám z vďaky, napísal Matovič na Facebooku. Asi sa mi sníva, reagoval Raši

Na Matovičov status už reagoval podpredseda strany Hlas-SD Richard Raši.

Vláda zrejme ešte vo štvrtok zverejní návrh na historicky najvyšší nárast platov zdravotných sestier v nemocniciach. Na sociálnej sieti o tom informuje minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Ako dodáva, navrhnú zvýšiť aj základný plat, aj zavedenie príplatku za roky praxe.

Vyhrážanie výpoveďami

„Predlhé roky naša vrchnosť na nich kašlala. Zvysoka. Neštrajkovali, nehrozili výpoveďami ako niektorí lekári, nehádzali plášte, tak zrejme vrchnosti za to nestáli. My v OĽaNO sme sa rozhodli, že sestrám dôstojnosť vrátime … a preto sme dali na kandidátku šéfku ich odborov – Moniku Kaveckú, ktorá je dnes našou poslankyňou,“ uviedol Matovič.

Taktiež pripomenul, že bolo vcelku zaujímavé rokovať o vyšších platoch sestier s odborárkou, ktorá je zároveň kolegyňou. „Úplne najviac si cením, že od sestier ani náznakom, ani len raz nezaznelo nejaké vyhrážanie výpoveďami, hoci všetci ľudia v zdravotníctve vedia, že sestry sú najviac nedostatkovým povolaním,“ uzavrel.

Sestry rovno odchádzali

Na Matovičov status už reagoval podpredseda strany Hlas-SD Richard Raši. “Matovič v noci oznámil zdravotným sestrám, že oni v OĽaNO sa rozhodli im pridať na platoch, lebo sestry poslúchali, nevyhrážali sa výpoveďami, lebo majú Moniku Kaveckú, lebo Igorova mama bola sestrička… Asi sa mi sníva! Oni v OĽaNO…,“ zhodnotil.

Zdravotné sestry potrebujú zvýšiť platy, ako však upozornil, v zdravotníctve sú aj iné povolania. Zdôraznil, že šéfka sesterských odborov Kavecká, za dva a pol roka v parlamente nenavrhla zvýšenie platov sestier. „A ešte jedna poznámka. Sestry sa výpoveďami nevyhrážali, ony rovno zo zdravotníctva odchádzali,“ odkázal Raši ministrovi financií.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie