• Dnes je: Pondelok 16. júla 2018 meniny má Drahomír

Šestica nútila invalidov žobrať v zahraničí, denne vyžobrali od 100 do 300 eur

Šestica nútila invalidov žobrať v zahraničí, denne vyžobrali od 100 do 300 eur

Polícia proti skupine podozrivých zasiahla v okrese Rimavská Sobota, pri štyroch domových prehliadkach zaistili napríklad bankomatové karty a listinné dôkazy.

BRATISLAVA 10. januára (WebNoviny.sk) - Z obzvlášť závažného zločinu obchodovania s ľuďmi závažnejším spôsobom konania obvinila polícia šesť osôb.

Ako na tlačovej besede informoval viceprezident Policajného zboru SR Ľubomír Ábel, Július K., Renáta K., Patrik K., Karol K., Václav O. a osoba, ktorá sa momentálne nachádza v zahraničí, minimálne od roku 2013 nútili sociálne slabšie alebo telesne postihnuté osoby žobrať v Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku.


Počet obetí v tomto prípade polícia zatiaľ vyčíslila na 16. "Žili v neľudských podmienkach, o ubytovaní ťažko hovoriť. Denne vyžobrali od 100 do 300 eur, samozrejme peniaze museli odovzdávať obvineným osobám," uviedol Ábel s tým, že obetiam ostávali iba "biedne finančné prostriedky" na zabezpečenie stravy. "Peniaze odovzdávali pod fyzickou hrozbou," zdôraznil s tým, že vo viacerých prípadoch boli obete aj bité.

Polícia proti skupine podozrivých zasiahla v piatok 5. januára v okrese Rimavská Sobota, pri štyroch domových prehliadkach zaistili napríklad bankomatové karty a listinné dôkazy. Zároveň zadržali päticu obvinených, ktorí sa nachádzali na Slovensku. V prípade dokázania viny hrozí obvineným trest sedem až 12 rokov väzenia. Ako Ábel dodal, polícia v prípade ešte neustálila konečný počet obetí,

 

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie