• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Sergio Ramos končí v Reale Madrid po 16 rokoch, s klubom sa nedohodol na uzatvorení novej zmluvy

Sergio Ramos končí v Reale Madrid po 16 rokoch, s klubom sa nedohodol na uzatvorení novej zmluvy

Tridsaťpäťročná klubová ikona požadovala dvojročnú zmluvu a ponúkanú jednoročnú dohodu neprijala, kontrakt mu vyprší 30.

17.6.2021 (Webnoviny.sk) - Každá rozprávka má svoj koniec. A platí to aj o tej futbalovej madridskej, v ktorej bol 16 rokov jednou z hlavných postáv Sergio Ramos.

Podľa španielskych médií úradujúci španielsky vicemajster ponúkol svojmu dlhoročnému kapitánovi predĺženie kontraktu o jeden rok s minimálne 10-percentným znížením platu.

Tridsaťpäťročná klubová ikona však požadovala dvojročnú zmluvu a ponúkanú dohodu neprijala. Ramosov kontrakt vyprší 30. júna 2021.

Rozlúči sa na tlačovej konferencii

Vedenie "Los Galácticos" v stredu večer oznámilo, že Ramos sa rozlúči s prezidentom klubu Florentinom Pérezom vo štvrtok na online tlačovej konferencii. Kedysi neodmysliteľný stavebný kameň defenzívy Realu väčšinu uplynulej sezóny premaródoval a už nebol vodcom obrannej formácie.

Celkovo v minulom súťažnom ročníku nastúpil v 15 zápasoch zo 48. Nikdy predtým počas svojich 16 sezón v Reale nehral Ramos tak málo.

Majster Európy

Ako súčasť kráľovského veľkoklubu Ramos získal 22 rôznych trofejí, päťkrát sa tešil z triumfu v španielskej La Lige, štyrikrát v Lige majstrov a tiež štyrikrát aj z prvenstva na majstrovstvách sveta klubov.

Keďže zranený bol aj v závere sezóny, reprezentačný tréner Luis Enrique ho nevzal na majstrovstvá Európy. Ramos doteraz v národnom tíme Španielska odohral 180 zápasov a ak by sa predstavil na Euro 2020, mohol predstihnúť svetového reprezentačného rekordéra Egypťana Ahmeda Hassana. V rokoch 1995 - 2012 odohral za túto africkú krajinu 184 zápasov.

Sergio Ramos je dvojnásobný majster Európy (2008, 2012) aj majster sveta z roku 2010.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie