• Dnes je: Pondelok 26. septembra 2022 meniny má Edita

Serena Williamsová po 430 dňoch spoznala chuť víťazstva a napodobnila svoju sestru Venus. Čo bude ďalej?

Serena Williamsová po 430 dňoch spoznala chuť víťazstva a napodobnila svoju sestru Venus. Čo bude ďalej?

Serena Williamsová sa stala iba štvrtou hráčkou od roku 2000, ktorá po dovŕšení 40 rokov vyhrala zápas v hlavnej časti turnaja WTA.

9.8.2022 (Webnoviny.sk) - V zbierke má 23 grandslamových trofejí a patrí k najlepším hráčkam všetkých čias. Americká tenistka Serena Williamsová v pondelok zaznamenala míľnik, aký hráčky jej kalibru zvyčajne nezažívajú.

V dueli 1. kola dvojhry na podujatí WTA v kanadskom Toronte sa dočkala singlového víťazstva po dlhých 430 dňoch.

Niekoľko mesiacov pauzovala

Už 40-ročná Serena sa z triumfu netešila od minuloročného grandslamového turnaja Roland Garros v Paríži.

Pod Eiffelovkou v 3. kole zdolala Američanku Danielle Collinsovú, no v osemfinále nestačila na kazašskú reprezentantku Jelenu Rybakinovú.

Následne sa predstavila vo Wimbledone, kde sa však v zápase 1. kola zranila a niekoľko mesiacov bola mimo hry.

V pondelňajšom dueli úvodného kola na turnaji v Toronte si poradila so Španielkou Nuriou Párrizasovou Díazovou 6:3, 6:4.

Svetlo na konci tunela

Po stretnutí Serena vyhlásila, že dúfa v svetlejšie zajtrajšky. „Myslím si, že vidím svetlo na konci tunela a približujem sa k nemu. V ostatnom čase to pre mňa znamenalo všetko. Nemôžem sa dočkať, keď sa toho svetla dotknem,“ uviedla na webe WTA.

Pri otázke, čo presne pre ňu znamená „svetlo na konci tunela“, sa zamyslela a odvetila: „Slobodu. Rada hrám, je to skvelé... Ale viete, nebudem to robiť navždy, takže sa snažím robiť to najlepšie, ako viem, a užiť si tie momenty.“

Serena Williamsová sa v pondelok stala iba štvrtou hráčkou od roku 2000, ktorá po dovŕšení 40 rokov vyhrala zápas v hlavnej časti turnaja WTA. Pred ňou sa takýto kúsok podaril Martine Navrátilovej, Kimiko Dateovej a jej sestre Venus Williamsovej.


Najčítanejšia najnovšia správa

Krik, ťahanie za vlasy aj úder do hlavy. Bittó Cigániková tvrdí, že ju poslankyňa Tabák napadla

krik tahanie za vlasy aj uder do hlavy bitto ciganikova tvrdi ze ju poslankyna tabak napadla

Poslankyňa a predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) podáva trestné oznámenie na kolegyňu z pléna parlamentu Romanu Tabák (klub Sme rodina) za fyzické napadnutie. Uviedla to v statuse na sociálnej sieti Facebook.

Verbálne útoky

K incidentu malo dôjsť na koncerte v jednom bratislavskom podniku, kde bola s manželom a kamarátmi. „Bola perfektná nálada, obsluha, prostredie aj spoločnosť až do momentu, keď po jeho skončení v nočných hodinách prišla Tabák,“ začala Bittó Cigániková svoj opis udalosti.

Podľa vlastných slov sa jej počas niekoľkých nechutných verbálnych útokoch ako tak darilo zachovať si chladnú hlavu a nedať sa vyprovokovať, ale Tabák vraj pokračovala. „Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ‚inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente,“ pokračuje v rozprávaní Bittó Cigániková.

Ťahanie za vlasy

Myslela si, že Tabák si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú čo stvára, a že sa ukľudní. Ale nestalo sa tak. „Pani poslankyňa Tabák zareagovala maximálnym využitím svojej mentálnej kapacity a teda ako zvieratko. Začala ma ťahať za vlasy a fyzicky napádať,“ priblížila poslankyňa za stranu SaS s tým, že celý čas sedela a nijako útok neopätovala.

Poslankyni Tabák vraj len dookola opakovala, či je normálna, nech sa ukľudní a nech ju pustí. Ale vraj bola v takom animálnom amoku, že nevedela prestať a nevedela sa absolútne ovládať. „Ľudia na ňu kričali, aby prestala, ťahali ju odo mňa, ale ona niekoľko minút neustále útočila a ešte sa aj postavila, aby mala lepšiu ‚páku‘ pri ťahaní,“ uviedla Bittó Cigániková.

Chvíľu sa zdalo, že je po všetkom, ale nebolo tomu tak. „Po chvíli sa vrátila, aby mi sediacej bez slova vrazila taký úder do hlavy, aký len tenistka vie dať pravačkou a opäť odišla,“ priblížila ďalej Bittó Cigániková s tým, že v sobotu skončila na pohotovosti s opuchnutým lícom, bolesťami hlavy a krku.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie