• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Seniori majú pocit, že už nemajú čo rozhodovať o smerovaní štátu. Od Ódora žiadajú podporu aj peniaze na volebnú osvetu

Seniori majú pocit, že už nemajú čo rozhodovať o smerovaní štátu. Od Ódora žiadajú podporu aj peniaze na volebnú osvetu

Ódor by tiež podľa JDS napríklad mohol seniorským organizáciám poskytnúť finančné prostriedky zo svojej rezervy na podpornú kampaň a volebnú osvetu pre seniorov na Slovensku.

8.8.2023 (SITA.sk) - Jednota dôchodcov na Slovensku (JDS) apeluje na dočasne povereného premiéra Ľudovíta Ódora, aby deklaroval, že mu záleží na účasti starších ľudí vo voľbách.

Mal by tak urobiť spoločným vyhlásením s predstaviteľmi JDS a seniorov, ktoré by deklarovalo, že Ódor i jeho kabinet kladú starších ľudí na rovnakú úroveň ako mladých a Slovákov zo zahraničia, keďže, ako uviedla JDS v otvorenom liste premiérovi k prebiehajúcej predvolebnej kampani, Ódor i členstvo jeho vlády čoraz častejšie apelujú na podporu volebnej účasti mladých i Slovákov v zahraničí.

Rozdeľovanie spoločnosti, nestabilita i napätie

Seniori majú podľa JDS pocit, že už nemajú čo rozhodovať o smerovaní štátu. JDS to pripisuje aj Ódorovej rétorike a je toho názoru, že sa tým prehlbuje rozdeľovanie spoločnosti, nestabilita i napätie.

So znepokojením sledujem neustále sa zväčšujúce generačné rozdeľovanie spoločnosti – na mladých a starých. Mám pocit, že slovenskí seniori sa pred voľbami ešte viac dostávajú na okraj spoločnosti, pretože zrejme ako voličský elektorát nevyhovujú moderným predstavám, ako by mala naša spoločnosť vyzerať a fungovať po predčasných parlamentných voľbách," píše predseda JDS Michal Kotian.

Volebná účasť všetkých občanov

Je prirodzené, že my opäť nemáme možnosť robiť drahé kampane, aké sa realizujú pre mladých a Slovákov v zahraničí v hlavných vysielacích časoch v najsledovanejších médiách tak, ako rôzne občianske združenia a neziskové organizácie so zvučnými, často globálnymi menami a významným vplyvom," uviedla JDS a podotkla, že už viac ako tri desaťročia fungujú z členských príspevkov v hodnote jedného či dvoch eur od viac ako 100-tisíc členov ročne.

„Hoci by sme aj my radi urobili osvetu medzi všetkými seniormi na Slovensku, nemáme napríklad 40-tisíc eur na vytlačenie vyše jedného milióna letákov pre každého seniora na Slovensku s výzvou, aby išiel voliť," uviedla JDS. I to, spolu s aktuálnou mediálnou kampaňou podľa predstaviteľov seniorov, poukazuje na nerovnosť statusu či postavenia, ktoré seniorom pripisujú médiá či politici.

Vy by ste však, pán premiér, ako stojaci na čele úradníckej a deklaráciami apolitickej vlády, zrejme mali byť nestranný a malo by vám preto záležať na čo najvyššej volebnej účasti všetkých občanov, teda aj seniorov," uzavrela JDS.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie