• Dnes je: Utorok 26. októbra 2021 meniny má Demeter

Senior pri prejazde kruhovým objazdom prerazil betónový obrubník, pomôcť mu už nedokázali (foto)

Senior pri prejazde kruhovým objazdom prerazil betónový obrubník, pomôcť mu už nedokázali (foto)

Či prišiel dôchodca o život v dôsledku nehody, alebo nehodu zapríčinili zdravotné problémy muža, určí až súdna pitva.

8.9.2021 (Webnoviny.sk) - Prievidzskí dopravní policajti vyšetrujú utorkovú dopravnú nehodu na Ulici Matice slovenskej, pri ktorej prišiel o život 74-ročný vodič Peugeotu.

Ako informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti, až súdno-lekárska pitva potvrdí, či smrť bola dôsledkom nehody, alebo nastala z chorobných príčin.

Podľa doterajších zistení vodič Peugeotu pri prejazde kruhovým objazdom prešiel s vozidlom vpravo, kde prerazil betónový obrubník.

„Následne s vozidlom vyšiel mimo vozovku, kde po prejdení trávnatého porastu v stúpaní s vozidlom vyšiel na nespevnené štrkové parkovisko, kde poškodil drevinu a tri zaparkované vozidlá. Vodič zomrel priamo na mieste dopravnej nehody," uviedla polícia s tým, že ohliadajúci lekár na mieste nevedel určiť, čo bolo bezprostrednou príčinou úmrtia.

Škoda na vozidlách, drevine a obrubníku bola predbežne vyčíslená na asi 3 400 eur. „Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania. V predmetnej veci poverený policajt Okresného dopravného inšpektorátu z Prievidze začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia," dodala polícia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie